KIA Futuron je elektrické SUV, ktoré by vás malo zaujímať

599
KIA Futuron AUTOGRÁTIS

Dobre, dobre, vyblafnem to na vás veľmi rýchlo a zrozumiteľne. KIA Futuron je koncept elektrickéh… Veď vy viete. Koncept elektrického SUV-kupé, pretože ľudia dnes majú radi elektrické autá, SUV-kupé a zjavne aj koncepty. Napriek všetkému by vás však táto KIA mala zaujímať.

Prečo? Okrem toho, že ide o plne funkčný koncept s elektrickým pohonom všetkých štyroch kolies, je tu niekoľko vecí, ktoré sa objavia aj v sériových automobiloch značky.

KIA Futuron AUTOGRÁTIS

Nový dizajnérsky jazyk

Presne tak, hovorím o vzhľade Futuronu a špeciálne jeho prednej časti. Totiž, napriek tomu, že vyzerá na míle vzdialene od sériového vozidla, Futuron obsahuje niečo, čomu KIA hovorí „A New Tiger Face of KIA“. Reč je o maske chladiča, ktorá sa nenápadne zväčšila tak, že do seba vcucla aj svetlomety prednej časti. A presne toto má byť nástupca súčasnej masky chladiča, ktorú poznáme ako „tigrí nos“ zo súčasných modelov.

KIA Futuron AUTOGRÁTIS

Nevieme, čo je na tom tigrie a už vôbec nevidíme spojitosť s nosom, každopádne to však celé vyzerá veľmi dobre. Nová však nie je len predná časť, ale aj presah dovnútra auta, kde KIA predstavuje niečo, čo nazýva 360° kabínou.

KIA Futuron AUTOGRÁTIS

To sa dá vyložiť hneď na niekoľko spôsobov. Prvým môže byť napríklad dosť slušný výhľad z vozidla do strán, aj nad hlavu. Druhým zasa pracovisko vodiča, ktoré ho výrazne obklopuje, pričom však neuberá z interiéru pocit vzdušnosti.

KIA Futuron AUTOGRÁTIS

A vôbec, čo tie sedadlá? KIA im v tlačovej správe hovorí, že sú „zero-gravity“, čiže beztiažové, čím pravdepodobne poukazujú na ich plávajúci vzhľad. Oveľa zaujímavejší je však fakt, že sú vyrobené z elastických materiálov a ich sklápanie tak prebieha priam organicky. A to stojí za pozornosť, však?