Karel Gott medzi off-roadmi. Aj v roku 2020 je Unimog terénnym vozidlom roka!

1653
Zdroj: TS Mercedes-Benz

Keď potrebujete presťahovať skriňu, piano alebo sedačku, sú tu autá, cesty a všetky tie veci, na ktoré sa každý deň pozeráte na ulici. Ak však potrebujete postaviť napríklad most v Botswane alebo precestovať svet, máte prakticky len dve možnosti: Tatrovku alebo Unimog.

Táto úžitková krabica z Porýnia je všade tam, kam sa nedostane žiadne iné vozidlo. Neustále sa o tom presviedčajú aj čitatelia odborného časopisu Off Road, ktorí Unimog už 16-krát za sebou zvolili za najlepšie terénne vozidlo roka v kategórii Špeciálne vozidlá.

Zdroj: TS Mercedes-Benz
Zdroj: TS Mercedes-Benz

Nomádska voľba no.1

S 54,7 percentami čitateľských hlasov sa tento nemecký ťažkoodenec umiestnil s veľkým náskokom na prvom mieste. Svetobežníci využívajú Unimog, ktorý sa vyznačuje vysokou priechodnosťou terénom, ako základné vozidlo na cestovanie aj mimo asfaltových ciest.

Zdroj: TS Mercedes-Benz
Zdroj: TS Mercedes-Benz

„Z tohto ocenenia máme veľkú radosť, aj keď sme si ho kvôli súčasným okolnostiam nemohli prevziať osobne. Čitatelia odborného časopisu Off Road týmto preukázali dôveru v náš Unimog, za čo im zo srdca ďakujeme. Unimog je aj takmer po 75 rokoch číslom jedna medzi terénnymi vozidlami a v súčasnosti je držiteľom výškového svetového rekordu pre vozidlá na kolesách.”

Zdroj: TS Mercedes-Benz
Zdroj: TS Mercedes-Benz

“Vďaka svojim mnohým geniálnym vlastnostiam, ako napríklad dvojitému trojbodovému uloženiu obytnej kabíny, je ideálnym vozidlom na expedičné výpravy mimo asfaltových ciest, do ťažkého terénu alebo ako sa nedávno preukázalo, na jazdy do nadmorskej výšky približne 7000 metrov, na najvyššiu aktívnu sopku na svete,“ hovorí Dr. Ralf Forcher, vedúci predaja a marketingu.

NEPREHLIADNITE:

Mrkni naše nové video: