Jeep Avenger: Konečne aj ako štvorkolka!

601

Doteraz platilo, že ak ste si chceli kúpiť Jeep Avenger, mali ste len dve možnosti. Buď ste si vybrali verziu s benzínovým motorom a výkonom 100 koní, alebo elektrický variant s výkonom 156 koní. V jednom aj v druhom prípade sa však bavíme o aute s pohonom len predných kolies. Už čoskoro ale do ponuky pribudne aj rozšírený mild-hybrid, ktorý dokáže poháňať všetky kolesá!

Jeep Avenger 4×e bude využívať benzínový trojvalec 1,2 PureTech (74 kW / 205 Nm) v kombinácii so šesťstupňovou automatickou prevodovkou, do ktorej konštruktéri integrovali elektromotor s výkonom (21 kW / 55 Nm). Rovnako výkonný elektromotor sa pritom nachádza aj na zadnej náprave a slúži na pohon zadných kolies. Nejde ale o permanentnú štvorkolku, zadné kolesá sa budú pripájať iba v prípade potreby.

Ak máte obavy, či systém pohonu všetkých kolies bude fungovať aj v prípade prázdnej batérie, tak môžete byť pokojní. Jeep v oficiálnej správe totiž ubezpečuje, že zadné kolesá sa budú schopné pripojiť kedykoľvek to bude potrebné. Novinka by sa mala začať predávať koncom roka, v tom čase bude zverejnený aj cenník.