Japonskí tuneri dali Lexusu RX agresívnejšiu tvár, strach však nenaženie

375
Zdroj: TOM's

Japonská tuningová spoločnosť TOM’s, známa úpravou automobilov na motošport, si vzala do parády nový  Lexus RX. Výsledok? Vcelku svalnatý body-kit.

Dvojité koncovky výfuku 

V prednej časti modifikovaného modelu Lexus RX je mohutný predný spojler, ktorý v tejto časti znižuje svetlú výšku približne o 20 mm. Boky SUV zdobia výrazné prahové lišty, zavesené o 40 mm nižšie, zadnú časť dopĺňa rozsiahly zadný difúzor s dvomi dvojitými koncovkami výfuku.

Zdroj: TOM’s
Zdroj: TOM's

Nové komponenty sú k dispozícii pre modely Lexus RX 300 a 450h, ako aj pre sedemmiestnu verziu modelu RX L 450h. Celý balík vrátane lakovaných komponentov stojí 355 000 jenov, čiže približne 2 950 €. Tuningovú súpravu je možné objednať si u predajcov spoločnosti TOM´s v Japonsku.

Zdroj: TOM’s
Zdroj: TOM's

Tuneri milujú Lexus

Mohutné  SUV značky Lexus prešlo v polovici minulého roku faceliftom. Zmenil sa vzhľad karosérie a zmien sa dočkala aj výbava. Vozidlo dostalo nový multimediálny systém a takisto je prvým modelom Lexusu dostupným s novým systémom adaptívnych diaľkových svetiel (AHS) typu BladeScan. Pruženie je lepšie, karoséria tuhšia.

Zdroj: TOM’s
Zdroj: TOM's

Spoločnosť TOM’s nie je prvým výrobcom, ktorý ponúka doplnky pre tuning nového Lexusu RX. Pred ňou to urobili aj spoločnosti Modellista, Artisan Spirits a TRD Japan. Ostré línie auta evidentne lákajú k rôznym modifikáciám.