Ford Mustang Cobra Jet je elektrický dragster s monštróznymi parametrami

771
Zdroj: Ford

Neohluchnete a neminie sa ani kvapka paliva. Očakáva sa však, že štvrť míle zdolá do 8 sekúnd rýchlosťou viac ako 274 km/h. Tím Ford Performance po prvýkrát predstavil výnimočný továrenský dragster Ford Mustang Cobra Jet s čisto elektrickým pohonom.

Prototyp Ford Mustang Cobra Jet 1400 napájaný z akumulátorov je skonštruovaný tak, aby mal výkon vyše 1 400 koní a okamžite dostupný krútiaci moment na úrovni 1 491 Nm, čím preukáže schopnosti elektrického pohonu v jednom z najnáročnejších pretekárskych prostredí.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Po premiére čisto elektrického SUV Ford Mustang Mach-E – vôbec prvého čisto elektrického Mustangu – predstavuje prototyp Mustang Cobra Jet 1400 ďalšiu príležitosť, ako podporiť dedičstvo a výkon značky Mustang, a pritom súčasne využiť najmodernejšie technológie, ktoré prichádzajú do budúcich pohonných jednotiek Ford.

Úcta k histórii

Mustang Cobra Jet 1400 zároveň vzdáva česť originálnemu modelu Cobra Jet, ktorý na konci 60. rokov ako prvý dominoval na tratiach pre dragstery a stále je hnacou silou dnešných pretekov dragsterov.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Tím Ford Performance pokračuje v testovaní prototypu Cobra Jet 1400 pred svetovým debutom koncom tohto roka na pretekoch dragsterov, kde sa fanúšikovia, médiá aj konkurenti stretnú s týmto pretekárskym autom. Uvidia, čo všetko dokáže na asfalte.

Aby sa maximalizovala efektivita a efektívnosť projektu, tím Ford Performance uzavrel partnerstvo s niekoľkými zdatnými a špecializovanými dodávateľmi:

MLe Racecars – Výrobca, dizajnér, integrátor a tuner vozidiel
Watson Engineering – Podpora a vývoj podvozka, výrobca ochrannej klietky
AEM EV – Kalibrácia softvéru a motora plus riadenie
Cascadia – Dodávateľ meniča a motora