Fanúšikovia, spozornite: Ak chcete Nissan GT-R za 990 tisíc €, ešte je čas!

1504
Nissan GT-R50 AUTOGRÁTIS

Ó, áno, celkom nadupaný koncept, ktorý sme mali možnosť obdivovať už skôr v tomto roku, skutočne zamieri do výroby. Pôjde však len o sériu päťdesiatich kusov, s ktorých realizáciou pomohla Nissanu taká menšia talianska firmička s názvom Italdesgin.

Prvý vyrobený kus bude vystavený budúci rok na autosalóne v Ženeve alebo ešte v decembri na víkendovom 2019 Nismo Festivale.

Nissan GT-R50 AUTOGRÁTIS
Výročné Nismo je pri pohľade spredu jedno z tých agresívnejších zjavov

Budúcnosť je teraz

No dobre, ono to napokon také futuristické s týmto GT-R-kom asi ani nebude, ale nie, že by to nejak špeciálne vadilo. Skôr naopak. Aj keď ide na prvý pohľad o úplne iné auto, v podstate je založené na aktuálnom modeli v úprave Nismo. Ten však ešte vždy prešiel ďalšími úpravami, aby jeho dvojnásobne prepĺňaný 3,8-litrový šesťvalec do V produkoval veľmi masívnych 529 kilowattov (v ľudskej reči 710 koní). To je ešte o 82 kilowattov (110 koní) viac, ako má „štandardné“ Nismo.

Nissan GT-R50 AUTOGRÁTIS
Pri bočnom pohľade vynikne silueta, ktorá sa spájaním so „sériovejším“ bráškom nebráni.

Nissan sa rozhodol ísť s kožou na trh po tom, čo sa ukázalo, že o exkluzivitku tohto druhu verejnosť skutočne prejavila záujem. Séria je to však veľmi obmedzená: keďže ide o špeciálne vozidlo dvoch značiek (GT-R a Italdesign) postavené pri príležitosti ich 50. výročia, vznikne ich presne päťdesiat.

Nissan GT-R50 AUTOGRÁTIS
Zadná časť karosérie GT-R50 je akoby vytrhnutá z iného sveta. U mě dobrý!

Tu prichádza dobrá správa pre všetkých vás, ktorí by ste ešte privítali šancu na uchmatnutie jedného z exkluzívnych kusov tohto špeciálneho Nissanu. Napriek tomu, že prijatie verejnosťou bolo viac ako vrúcne, doteraz to vyzerá, že Nissan ešte vždy nerozpredal všetky kusy. Informuje, že „limitované množstvo rezervácií“ je ešte dostupné, čo otvára ruky potenciálnym záujemcom. A koľko si majú prichystať?

Nissan GT-R50 AUTOGRÁTIS
Áno, sluší mu to aj v čiernej, my vieme

Skromných 990 000 € bez daní a príplatkov, ktoré sa pravdepodobne pri automobile takéhoto razenia vyskytnú. A hej, je to približne päťkrát viac, ako cena súčasného Nisma. Tak čo, stálo by vám to za to?


NEPREHLIADNITE: