Elektromobily sú slepou uličkou. Budúcnosť patrí vodíku, tvrdia manažéri

1550

Až šesťdesiat percent manažérov z automobilového priemyslu je presvedčených o tom, že klasické elektromobily s energiou uloženou v batériách sú slepou uličkou. ”Zlyhajú v dôsledku nedostatočnej infraštruktúry,” vyhlásili šéfovia automobiliek v poslednom prieskume KPMG Global Executive Survey. V prieskume na otázky odpovedalo až 953 popredných manažérov z celého sveta.

Elektrickú energiu pravdepodobne nahradia vodíkové palivové články. Presvedčených je o tom až 78 percent účastníkov prieskumu. Vodíkový pohon ako taký, je podľa nich omnoho životaschopnejší s ohľadom na súčasnú infraštruktúru a čas tankovania.

Ešte skôr ako batérie nás podľa prieskumu opustia dieselové motory. Hoci sa vznetové agregáty v súčasnosti stále tešia veľkej obľube, vďaka emisným štandardom a kauzám ako Dieselgate ich už čoskoro čaká koniec.

Manažéri v otázkach prieskumu odpovedali aj na to, ktorú automobilku považujú za technologického lídra. Až 58 percent manažérov odpovedalo, že prvenstvo patrí mníchovskému BMW. Na druhom mieste sa umiestnila Tesla, tretia skončila Honda a štvrtá priečka patrí Toyote.

Automobilový priemysel sa najprv zbaví naftových agregátov a nasledovať ich budú aj elektromobily, tvrdia manažéri.

Mrkni naše nové video: