E-Golf Classic alebo e-Beetle? Volkswagen si patentoval nové názvy a my sme zvedaví!

613
Zdroj: Volkswagen

Zatiaľ, čo sa momentálne svet nevie nabažiť tepla, vakcíny na koronavírus, lacných ciest do Chorvátska alebo nového Fordu Bronco, Volkswagen si nechal pekne v tichosti patentovať niekoľko nových mien, pravdepodobne pre nové modely. A nie akékoľvek – vyzerá to na poriadne retro!

Tieto informácie vyšli na svetlo sveta potom, čo si jeden z užívateľov fdiskusného fóra VWIDTalk, všimol nové ochranné známky v ochrannom systéme EÚ. Informoval o tom portál DriveTribe.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Poriadne retro

Vyzerá to, že sa môžeme tešiť na slušnú náož retro vozidiel! S modulárnou elektrickou platformou by podľa všetkého mohli vzniknúť autá nesúce označenia ako e-Beetle, e-Karmann, e-Kübel a e-Golf Classic. Tieto štyri mená sa pridúvajú k piatemu – e-Samba, ktoré je svetu známe už dlhšie a pravdepodobne poslúži ako názov pre retro úžitkové vozidlo s odkazmi na legendárny Volkswagen Typ 2 (Transporter, známy ako Samba Bus).

Zdroj: EUIPO
Zdroj: EUIPO

Na čo sa teda konkrétne môžeme tešiť? Beetle poznáme všetci – možno sa skutočne chystá ďalší pokus o znovuzrodenie slávneho Chrobáka. e-Karmann zasa naznačuje znovuzrodenie legendárneho Karmannu Ghia, ktorý sa tešil popularite najmä v USA, podobne ako pôvodný, hranatý vojenský Kübelwagen. Ak tušíte, že práve e-Kübel odkazuje na tento model, tušíte správne. A napokon tu zostáva niečo, čo sa má volať e-Golf Classic a to by mohol byť… elektrifikovaný odkaz na prvý Golf GTI? 

Zdroj: EUIPO
Zdroj: EUIPO

Zatiaľ ide o čisté špekulácie, nemusíte mi veriť ani slovo. Alebo môže ísť o špeciálny program renovácie starších modelov, ako sme mali možnosť vidieť minulý rok v prípade modelu eKäfer. Ten svetu predstavil, čo by sa stalo, keby inžinieri implementovali vnútornosti moderného e-up!-u do autentickej karosérie pôvodného, otvoreného Chrobáka.

NEPREHLIADNITE: