Dobre už bolo. Daimler pravdepodobne prepustí viac ľudí, ako sme si mysleli

605

Nie je žiadnou novinkou, že automobilový svet prechádza celkom turbulentnými časmi. Nielen, že predaje automobilov celosvetovo klesajú, nasýtenou začína byť dokonca aj Čína. Do celého mixu už len stačí pridať snahu priemyslu postupne sa preniesť k elektromobilite a toxický koktejl je na svete.

Rozsah plánovaného prepúšťania v nemeckej automobilke Daimler bude pravdepodobne väčší, než sa odhadovalo. Podľa informácií nemeckého denníka Handelsblatt plánuje automobilka zrušenie až 15.000 pracovných miest.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Handelsblatt, ktorý sa odvolal na zdroje z automobilky, v pondelňajšom vydaní zverejnil, že Daimler má v pláne prepustiť až 15.000 zamestnancov a ušetriť viac než 1,4 miliardy eur. Koncom minulého roka vedenie firmy oznámilo, že do konca roka 2022 zruší minimálne 10.000 pracovných pozícií, pričom plánuje usporiť 1,4 miliardy eur.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Spoločnosť by podľa denníka mala rozšírený program úspor oznámiť na výročnej tlačovej konferencii v utorok 11. februára. Okrem zvýšenia počtu rušených pracovných miest plánuje šéf spoločnosti Ola Källenius znížiť aj investície do nerentabilných projektov, ktoré nie sú súčasťou jadrového biznisu.

Zdroj: tasr

NEPREHLIADNITE: