Dobrá správa! Tieto Volkswageny so spaľovákmi dostanú ďalšiu generáciu

2330

Spoločnosť Volkswagen oznámila plán transformácie na „softvérovo orientovaného poskytovateľa mobility“. Táto transformácia však ešte nejaký čas potrvá, čo znamená, že VW sa v dohľadnej budúcnosti bude naďalej spoliehať aj na spaľovacie motory a s nimi aj na štyri obľúbené modely, ktoré s nami zostanú.

Volkswagen to vidí tak, že ešte minimálne desaťročie sa bude spoliehať aj na paletu svojich spaľovacích produktov s ikonickými názvami Golf, Passat, T-Roc a Tiguan. Doslova to vyzeralo tak, že generálny riaditeľ spoločnosti VW, Ralf Brandstätter, uviedol, že spoločnosť „bude ešte chvíľu potrebovať spaľovacie motory, no mali by byť čo najefektívnejšie“.

Zdroj: Auto Express

Vymaxovaný plug-in

Šéf spoločnosti VW uviedol, že nová generácia týchto produktov – ktorá bude k dispozícii na celom svete – bude vybavená najnovšou plug-in hybridnou technológiou, ktorá umožní dojazd 100 km na elektrický pohon.

Asi neprekvapí, že Volkswagen nenapísal ani slovo o Arteone, ktorý so súčasnou generáciou pravdepodobne definitívne skončí. Ľudia už nechcú sexy sedanoidné kupéčka, preto sa spoločnosť sústreďuje skôr na profitabilnejšie SUV a crossovery. Digitálna transformácia spoločnosti VW nenastane zo dňa na deň, aj keď do roku 2025 investuje 16 miliárd eur do „elektronickej mobility, hybridizácie a digitalizácie“.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Znamená to predovšetkým uvedenie ďalších elektromobilov, trhovo umiestnených pod a nad súčasný “hit” ID.3, ale aj pokus o zavedenie alternatívneho systému mobility, ktorý automobilka vyvíja pod skratkou MOIA. Nuž, čakajú nás zaujímavé časy!