“Deň vďaky” pretekárskej divízie značky Honda prilákal 17 000 divákov

494

Šesťdesiat rokov od svojho prvého vstupu do pretekov majstrovstiev sveta oslávila spoločnosť Honda už desiatykrát „Deň vďaky“ nazvaný Honda Racing Thanks Day. Tento rok sa ho na okruhu Twin Ring v Motegi zúčastnilo vyše 17 000 fanúšikov.

Ide v celosvetovom meradle o unikátnu akciu, pretože žiadny iný výrobca sa nezúčastňuje takého množstva rôznych šampionátov ako Honda; od Formuly 1 po MotoGP, od IndyCar po Majstrovstvá sveta cestovných vozidiel, od World Superbike po Majstrovstvá sveta vo vytrvalostných pretekoch, od MXGP po Trial a od japonského Super GT až po tunajšiu automobilovú sériu Super Formula.

Hviezdy svetového formátu

Akcie sa zúčastnili desiatky popredných svetových pilotov a jazdcov, ktorí za značku Honda štartujú: Pilot Red Bull Toro Rosso Honda F1 Daniil Kvyat, víťaz Indy 500 Takuma Sato, jazdci MotoGP Cal Crutchlow a Takaaki Nakagami, bývalý majster sveta v F1 a v japonskom GT500 Jenson Button, vedúci jazdec Majstrovstiev sveta cestovných automobilov Esteban Guerrieri a mnoho ďalších.

Takuma Sato potešil svojich fanúšikov atraktívnou jazdou v legendárnom stroji McLaren Honda MP4/4, v ktorom si Ayrton Senna v roku 1988 došiel po titul majstra sveta vo Formule 1. Zároveň s ním Crutchlow (Honda LCR Castrol) potešil divákov jazdou na obávanom stroji Honda NSR500, na ktorom si Eddie Lawson v roku 1989 došiel po víťazstvo na Majstrovstvách sveta kategórie do 500 cm3. Históriu bolo cítiť vo vzduchu!

Sato, známy ako prvý japonský pilot z roku 2017, ktorý zvíťazil v celosvetovo známych pretekoch Indy 500, takisto prežil rušný deň: okrem Sennovho MP4/4 sa previezol vo svojom víťaznom vozidle z Indy 500, v Super GT špeciáli a tiež vo vozidle z pretekárskej školy Suzuka Racing School, kde svoju kariéru začínal.

Honda má úžasných fanúšikov

Kvyat, ktorého ďalšou zastávkou je Veľká cena Brazílie F1 očakávaná počas budúceho víkendu v Sao Paule, bol zo svojej prvej účasti na Honda Racing Thanks Day nadšený. „Je tiež skvelé, že značka Honda tu prezentuje všetko, od svojich prvých monopostov F1 až po najnovšie špeciály,“ uviedol 25-ročný Rus.

„Podpora, ktorú som od fanúšikov značky Honda cítil aj v Suzuke, bola neuveriteľná – rád by som japonským fanúšikom poďakoval za vášeň, ktorú do nášho športu vnášajú.“

„Toto je pre fanúšikov skvelá príležitosť vidieť celú históriu značky Honda, zatiaľ čo jazdci a piloti si môžu užiť zábavu, ale zároveň v pretekoch skutočne zabojovať,“ uviedol Sato. „Ide o skvelý záver sezóny, príjemne strávený čas a navyše tu môžeme fanúšikom ukázať, ako veľmi si vážime ich podporu.“

Mrkni naše nové video: