Cupra predstavuje exkluzívnu verziu Leona s označením VZ Cup. Poznáme cenu

1134
Zdroj: Cupra

Model Leon vždy predstavoval obľúbené a pomerne dostupné športové náčinie, hlavne vo verzii Cupra, ktorá ako dobre vieme dnes už nie je len označením športových modelov, ale samostatná značka prinášajúca to najlepšie, čo Seat ponúka. Nová verzia Leon VZ Cup odkazuje na pretekárske modely s označením CUP Competition. 

 

Zdroj: Cupra
Zdroj: Cupra

Nová Cupra Leon VZ Cup prináša pár nuáns v porovnaní s “klasickou” Cuprou Leon predstavenou, ktorá je v predaji od roku 2020. Základnou zmenou je implementácia kožených škrupinových sedadiel CUPBucket seats z modelu Formentor VZ5, ktoré sú dostupné v dvoch farebných kombináciách. Môžete si vybrať medzi čiernou Genuine Black alebo modrou Petrol Blue. Výhodou týchto sedadiel je ich nižšie umiestnenie, čo zabezpečuje lepšiu pozíciu pre športovú jazdu.

Zdroj: Cupra
Zdroj: Cupra

Športové vlastnosti verzie Leon VZ Cup sú v interiéri ďalej zvýraznené športovým volantom Cupra Supersport s takzvanými satelitmi, ktoré obsahujú štartovacie tlačidlo a priamu voľbu jazdného režimu Cupra a prístrojový panel v zhodných farbách so sedadlami prešívaný medenou niťou. 

Zdroj: Cupra
Zdroj: Cupra

Cupru Leon VZ Cup môžete získať ako 5-dverový hatchback alebo praktickejšie kombi s označením Sportstourer. Špecifickým prvkom exteriéru sú už tradične pre Cupru čierno-medené 19-palcové disky kolies, nástavce prahov s výzorom lešteného hliníka. Hatchback k tomu pridáva ešte zväčšený medený spojler na piatych dverách, ktorý zlepšuje aerodynamiku.

Zdroj: Cupra
Zdroj: Cupra

Novinku môžete podľa cenníka získaťbenzínovým dvojlitrom TSI naladeným na 300, resp. 310 koní. Výkonnejšia verzia je dostupná výlučne v Sportstoureri s pohonom všetkých štyroch kolies. Najviac si za verziu VZ Cup priplatíte v prípade hatchbacku Rozdiel je takmer 6000€ a cenovka začína na sume 46 625€. Sportstourer s pohonom predných kolies môžete mať od 46 730€. Za pohon 4Drive a vyšší výkon o 10 koní si Cupra pýta ďalších ešte 2190€.

Objednávky boli spustené 16. februára 2022. Prvé kusy sa dostanú zákazníkom už v marci.

Mrkni naše nové video: