Chceli ste, aby skončila karanténa? Tak teraz budete chcieť 5-dverové Jimny!

8751
Suzuki Jimny autogratis
Zdroj: kolesa.ru

Bože, čo by sme zaň dali. Suzuki Jimny jednoducho milujeme. Nie je na tom nič ťažké, pretože je skrátka neodolateľné – má však dva problémy. Prvý je ten, že neponúkne viac ako tri dvere. Druhý zasa ten, že sa u nás kvôli emisiám čoskoro ponúkať pravdepodobne nebude, ak nedostane nový motor. Podľa indického Autocaru je však v oboch smeroch budúcnosť prívetivá.

Suzuki momentálne cieli na trhy, kde má nové Jimny predurčený úspech. Tým nemyslíme nič menšie ako Indiu, kde má v rámci koncernu Maruti-Suzuki aj vlastnú továreň a nezvyčajne obľúbené meno. A presne pre tento trh sa rozhodla materská automobilka vyvíjať 5-dverové Suzuki Jimny, tvrdí Autocar India. Zdroje z automobilky prezradili, že zvyšku sveta známa 3-dverová verzia sa na tomto trhu nebude ani len ponúkať.

suzuki jimny autogratis
Zdroj: kolesa.ru
Zdroj: kolesa.ru

Zatiaľ teda máme len tieto dva rendery z portálu Kolesa.ru, špekulácie a oči pre plač, pretože u nás sa Jimny môže čoskoro prestať predávať. Dôvodom sú, ako inak, emisie. Podľa posledných informácií Suzuki aktuálne pracuje na dvoch veciach: Ako dostať do Jimny „zelenejšiu“ motorizáciu, alebo ako ho medzičasom predávať oficiálne registrované ako úžitkové vozidlo, ktorých emisné limity sú benevolentnejšie.

Držíme chalanom a dievčatám zo Suzuki palce, decentne si slintáme na tričko a tešíme sa!

NEPREHLIADNITE: