Chceli by sme mať 100 rokov a vyzerať tak dobre, ako výročná edícia Mazdy!

731
Zdroj: TS Mazda

Mazda oslavuje stovku. Nie je to krásne? Pri tejto príležitosti uvádza na trh špeciálnu edíciu dostupnú v celom modelovom rade. Tá je oslavou jedinečnosti jej prvého osobného automobilu, Mazda R360 Coupe.

Mazdu máme fakt radi a nemôžete sa nám čudovať. Je to jednoducho tvrdohlavá automobilka, ktorej vďačíme za mnohé unikáty, ako napríklad vznetový benzínový motor alebo udržanie Wankelovho motoru vo výrobe tak dlho, ako to len išlo. A viete čo? Oni boli dokonca tvrdohlaví už hneď na začiatku, pretože ich prvé plnohodnotné auto bol vlastne športiak R360 Coupe. 

Zdroj: TS Mazda
Zdroj: TS Mazda

Výročné edície prinesú dvojfarebnú kombináciu bielej a vínovočervenej, vďaka ktorej sa z pôvodného R360 Coupe stal taký veľký hit, keď sa v roku 1960 objavilo na trhu. Bude tiež obsahovať viacero prvkov jedinečných pre edíciu „100th Anniversary“, ktorá vychádza pri príležitosti 100. výročia.

Kupé Mazda R360 (1960)

Kupé R360 bolo prvým osobným automobilom značky Mazda a u vodičov zaznamenalo okamžitý úspech svojím unikátnym futuristickým štýlom, skvelým ovládaním a konkurencieschopnou cenou, vďaka čomu mnoho ľudí po prvý raz zažilo pocit slobody plynúci z vlastníctva automobilu.

Zdroj: TS Mazda
Zdroj: TS Mazda

Vozidlo malo štvortaktný motor, ktorý bol v osobných „mikro a mini“ autách tej doby nevídaný, automatickú aj manuálnú prevodovku. Vývojári sa maximálne zamerali na zníženie hmotnosti s cieľom vylepšiť vodičovi zážitok z jazdy – čo je vlastnosť všetkých dnešných vozidiel značky Mazda.

Zdroj: TS Mazda
Zdroj: TS Mazda

„100th Anniversary“ – špeciálna edícia Mazdy k 100. výročiu

V celom modelovom rade vozidiel Mazda si budete môcť vybrať svoj výročný model v dvojfarebnom bielo-vínovočervenom vyhotovení a s mnohými jedinečnými dizajnovými prvkami, ako sú napríklad unikátne kryty nábojov kolies s logom „100th Anniversary“.

Zdroj: TS Mazda
Zdroj: TS Mazda

Špeciálne edície vozidiel budú ozdobené rôznymi variáciami na tému „100th Anniversary“, ako napríklad brandovanými podlahovými rohožami, opierkami hlavy, kľúčom a nárazníkom s logom. Biela farba karosérie v odtieni „Snow Flake Pearl Mica“ už len dotvorí odkaz na model R360 Coupe do dokonalosti.

Zdroj: TS Mazda
Zdroj: TS Mazda

Modely špeciálnej edície sa od minulého týždňa predávajú v Japonsku. Zákazníci v Európe si ich budú môcť začať objednávať od jesene 2020.

NEPREHLIADNITE: