BMW potvrdzuje príchod M5 Touring. Testy sú v plnom prúde!

519
Zdroj: BMW

Siedme vydanie BMW M5 už prechádza rôznymi testami na verejných komunikáciách a pretekárskych okruhoch po celom svete. BMW M bude v roku 2024 pokračovať vo svojej produktovej ofenzíve rozšírením modelového radu o cestovný variant.

Už takmer 40 rokov je BMW M5 číslo 1, pokiaľ ide o vysokovýkonné sedany z hľadiska agility, jazdy a presnosti. Pokrok vo vývoji, poznatky získané z pretekov a inovácie v oblastiach ako je pohon, aerodynamika, odpruženia a ľahká konštrukcia prispeli k vyformovaniu novej M5. 6, 8 a dokonca aj 10-valcové motory, technológia M Twinturbo, vysokovýkonné prvky, keramické brzdy a pohon všetkých kolies, to sú len niektoré z prvkov, ktoré sa postarali o vylepšenie novej M5.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Prvý M5 Touring bol predstavený v roku 1992 na základe druhej generácie E34, odkedy M5 Touring predstavuje optimálnu kombináciu každodennej praktickosti a vysokého výkonu. V roku 2007 pridala BMW M GmbH k štvrtej generácii M5 E60, aj cestovný variant. Taktiež aktuálne je úspešné uvedenie M3 Competition Touring s pohonom M xDrive, ktorý má okrem športových vlastností aj výhody tohto segmentu, keďže ide o skutočne praktické auto.

Už o pár dní sa začnú testy prvého M5 Touring najnovšej generácie v meste a na diaľniciach v okolí Mníchova a v centrále. Na okruhu Nürburgring bude testovaná aj komplexná aplikácia všetkých hnacích a závesných systémov, všetko s cieľom dosiahnuť dokonalú rovnováhu medzi vysokým výkonom na trati a jazdným komfortom pri každodennej jazde a pri jazde na dlhé vzdialenosti.

Mrkni naše nové video: