BMW i7 M70: najvýkonnejší elektromobil značky BMW s výkonom 660 koní

996
Zdroj: BMW

Automobilová divízia BMW M Performance ,, odkryla závoj” novej elektrickej limuzíny BMW i7 M70 xDrive – najvýkonnejší elektromobil značky.

Luxusná limuzína i7 M70 predstavená v Šanghaji prichádza s novo vyvinutým dvojmotorovým hnacím ústrojenstvom, ktoré ponúka kombinovaný výkon 660 koní, čo je približne o 40 koní viac ako systém použitý v modeli iX M60, ktorý bol predstavený v minulom roku.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Výkon 660koní a pohon všetkých štyroch kolies

Srdcom najnovšieho počinu z dielne M Performance s elektrickým pohonom je predný elektromotor s výkonom 258 koní a 265 Nm druhý elektromotor umiestnený v zadnej časti vozidla disponuje výkonom 489 koní a 650 Nm. Kombinovaný výkon tejto dvojice elektromotorov je nastavený na systémových 660 koní, k dispozícii je krútiaci moment 1015 Nm, ktorý bude možné krátkodobo zvýšiť na 1100 Nm vďaka funkciám M Launch Control a M Sport Boost. Na porovnanie, dvojmotorový elektrický pohon použitý v modeli i7 xDrive 60 disponuje “iba” výkonom 544 koní a 745 Nm . Napriek tomu, že BMW i7 M70 xDrive váži kolosálnych 2770 kilogramov, hravo zvládne zrýchlenie z nuly na stovku za 3.7 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 kilometrov za hodinu.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Iná ako ostatné i7

Vizuálne sa elektrický M Performance sedan od ostatných modelov i7 líši novým dizajnom predného nárazníka a unikátne navrhnutej masky chladiča s LED podsvietením. Ďalej vzadu sa nachádzajú “dvojramenné” kryty spätných zrkadiel a širšie prahy pod dverami. V zadných partiách môžeme spozorovať prepracovaný zadný nárazník s novým bočným krytom difúzora. Voliteľný balík M Performance Package pridáva množstvo prvkov s vysokým leskom. Zákazníci si tiež môžu personalizovať dvojfarebné lakovanie prostredníctvom BMW Individual.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Špičkové technológie

BMW i7 M70 xDrive má k dispozícii jedinečne naladený systém vzduchového odpruženia s plynule meniteľným ovládaním tlmenia. Pohon všetkých štyroch kolies disponuje funkciou aktívnej stabilizácie nakláňania a aktívneho komfortu nakláňania vozidla. Štandardne má tiež vylepšené brzdy a unikátne navrhnuté 21-palcové zliatinové disky. Nabíjanie môže byť vykonávané až do 22 kW na AC konfigurácií a 195 kW na DC konfigurácií.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Dojazd až 560 kilometrov

Elektrickú energiu zabezpečuje lítium-iónová batéria s kapacitou 101.7 kWh namontovaná na platforme CLAR. Spomínaná platforma je vybavená jjedinečne naprogramovaným systémom výkonnostnej elektroniky, ktorá poskytuje modelu i7 M70 xDrive dojazd v rozmedzí od 488 až po 560 kilometrov. 560 kilometrov bude k dispozícií v režime Max Range, ktorý obmedzuje výkon hnacieho ústrojenstva a znižuje maximálnu rýchlosť na “nedôstojných” 90 kilometrov za hodinu a to nie je všetko. Tento spomínaný režim vás “ochudobní” aj o klimatizáciu, vyhrievanie sedadiel a dokonca aj vyhrievanie volantu.