Bezkľúčový systém v BMW iX bude najbezpečnejší vôbec. Ak máte iPhone

760
Zdroj: BMW

Nový keyless v modeli iX má mať technológie, ktoré zatiaľ nemá iné auto. Ak máte Android, máte aj smolu…

Bezkľúčový systém je pre niekoho vrchol lenivosti, pre iného praktická vychytávka, ktorá uľahčuje každodenné fungovanie. BMW sa pri vývoji modelu iX doslova vyhralo s technológiou a okrem nového iDrive prinesie aj najbezpečnejší systém bezkľúčového odomykania BMW Digital Key Plus, ktorý sa momentálne v aute dá dostať. Bude však kompatibilný len s “ajfónmi,” aj to nie všetkými.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Vychytávka využíva takzvanú UWB technológiu. Skratka znamená Ultra Wideband a technológia sa dá vysvetliť asi takto: Čipy fungujú na veľmi krátku vzdialenosť a využívajú vysokofrekvenčné signály, ktoré umožňujú precíznu lokalizáciu kľúča. Rušenie alebo blokovanie signálu je v tomto prípade nemožné. Navyše, spolu s BMW Digital Key Plus, a teda aj UWB technológiou, by mal prísť aj nový štandard bezpečnosti bezkľúčových systémov.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Je však extrémne dôležité vedieť, že čipy schopné komunikovať prostredníctvom UWB sú len v iPhone 11 a novšom. Ak máte Android, Huawei, starý iPhone či iný telefón, máte jednoducho smolu. Technológia v modeli iX iba štartuje. Postupom času bude dostupná v ďalších modeloch BMW.

 

 

Mrkni naše nové video: