Bez aplikácie nezamkli. Výpadok serverov Tesly nechal desiatky áut odomknuté

425
Zdroj: Tesla

Servery americkej Tesly zaznamenali v piatok výpadok. Bez pripojenia sa autá nedali zamknúť.

Pamätáte si ešte doby, kedy bolo potrebné otvárať dvere manuálne kľúčom? A keď ešte neexistovalo centrálne uzamykanie a každé dvere sa otvárali malým ťuplíkom? Nuž, tá doba už dnes nie je a ak máte kľúč vo vrecku, pri mnohých autách sa stačí len priblížiť a už sa odomknú.

Tesla však túto technológiu posunula ďalej (spolu s niektorými ďalšími automobilkami). Na to, aby ste sa do svojho auta dostali, už kľúč nepotrebujete vôbec. Stačí vám len telefón a v ňom aplikácia. Ibaže tá minulý piatok prestala fungovať.

Podľa portálu Electrek sa chybu podarilo odstrániť v priebehu niekoľkých desiatok minút. Nastala v dôsledku aktualizácie mobilnej aplikácie. Po niekoľkých hodinách však výpadok prišiel opäť a nefunkčnosť aplikácie začali hlásiť z celého sveta.

Elon Musk sa za vzniknutú situáciu ospravedlnil a sľúbil, že urobia všetko preto, aby sa táto situácia už nezopakovala. Na situáciu ale stihol zareagovať aj jeden z najväčších amerických hejterov Tesly, Mike Levine. Ktorý len tak mimochodom pracuje ako manažér produktovej komunikácie vo Forde. Ford totiž používal bezkľúčový prístup už v 90-tych rokoch. Funguje na princípe číselného kódu na otvorenie dverí.

Mrkni naše nové video: