Autá a alkohol? Aston Martin DBX Bowmore je limitka z pálenice

1403
Zdroj: Aston Martin

Autá a alkohol k sebe nepatria! Aston Martin vydal limitovanú edíciu modelu DBX, ktorá ide punkovo proti prúdu. Ale len z hľadiska dizajnu.

Už ste počuli o alkohole Bowmore? Ide o škótsku whisky, ktorá na Slovensku až tak dostupná nie je. V Spojenom kráľovstve však hrá takú dôležitú úlohu, že sa s Aston Martinom dohodli na spolupráci. Limitovaná edícia DBX Bowmore je to najanglickejšie, čo v živote uvidíte.

Zdroj: Aston Martin
Zdroj: Aston Martin

Superlimitovaná

Limitovaná edícia je pre toto auto pravdepodobne príliš slabé slovo. Špeciálna edícia totiž nevyjde v 100 kusoch, ani 50 kusoch. Z tejto spolupráce vzíde iba 18 kusov. Za každý rok, čo je whisky v sude. Zákazník, ktorý bude ochotný zaplatiť okolo 220 000 libier, dostane svoje auto na špeciálnom podujatí priamo v pálenici Bowmore v Škótsku.

Zdroj: Aston Martin
Zdroj: Aston Martin

Čo bude len vaše?

Zmeny, ktoré budú edíciu Bowmore odlišovať od bežného modelu DBX, sa udejú predovšetkým v oblasti dizajnu. Farba Bowmore Blue je zvláštny odtieň modrej, ktorý Aston Martin nepoužíval dlhšiu dobu. Do nového špeciálu sa tak vráti práve pod týmto menom. K dymovým diskom pribudnú čierne brzdové strmene.

Zdroj: Aston Martin
Zdroj: Aston Martin

V interiéri pribudnú medené prvky vyrobené z recyklovanej medi, ktorá pochádza priamo zo starých strojov v pálenici. Chýbať nebude ani tvíd. O jeho návrate do módy sme písali už pri Bentley.

Zdroj: Aston Martin
Zdroj: Aston Martin

Motor bezo zmeny, ale fascinuje

Aston Martin je známy svojim výkonom. Najviac ho preslávila séria filmov Jamesa Bonda. Nemožno sa čudovať, že aj v DBX Bowmore bude uložený štvorlitrový osemvalec V8 s výkonom 550 koní a krútiacim momentom 700 Nm.