Audi si zahrá vo filme Votrelec

371

Na filmovom plátne sa s novinkami automobilových výrobcov stretávame pomerne bežne. Ako príklad môžeme uviesť sériu Jamesa Bonda, kde automobilka Aston Martin vždy ukáže to najlepšie zo svojej ponuky. Vidieť vozidlo vo vesmírnom sci-fi filme však už môže prekvapiť. Audi si pre novú kapitolu série Votrelec pripravilo skutočný unikát zvaný Lunar Quattro. Vo svojom filmovom debute bude vozidlo súčasťou misie Covenant a pomáha protagonistke Faris pri navigovaní a prieskume neznámeho terénu cudzej planéty.

„Séria Votrelec je optimálnym médiom pre prezentáciu nášho mesačného vozidla, vyvinutého značkou Audi, a budúcich technológií značky Audi vo vizionárskom prostredí,“ vraví Giovanni Perosino, vedúci marketingovej komunikácie Audi.

V rámci spolupráce s filmovým štúdiom Twentieth Century Fox a agentúrou 3AM sa popri filme podarilo natočiť naviac aj krátky film. Ten zachytáva vozidlo Audi Lunar Quattro pri misii do nákladného priestoru vesmírnej lode Covenant. V ňom vozidlo objaví doposiaľ neobjavenú formu života. (Krátky film si môžete pozrieť v závere článku).

Lunárne vozidlo zobrazené na plátne však nie je len marketinovým zámerom automobilky. Audi sa totižto už dva roky pripravuje na skutočnú vesmírnu misiu s totožným lunárnym vozidlom. Cieľom misie je dostať tridsať kilogramov vážiace, elektricky poháňané lunárne vozidlo na Mesiac. Podľa vyjarení automobilky sa na projekte stále pracuje. Neostáva tak nič iné než zájsť do kina a pozrieť sa na vesmírne Audi aspoň takto.