Audi predstavilo najvýkonnejšie RS 6 a RS 7 Performance. Výrazne prekonalo hranicu 600 koní

1104
Zdroj: Audi

Najvýkonnejšie špecifikácie Audi sú ešte výkonnejšie. V špecifikácii Performance ponúknu 630 koní a ďalšie technologické novinky.

Audi predstavilo nové ešte výkonnejšie špecifikácie športových modelov. RS 6 Performance a RS 7 Performance sú doteraz tými najvýkonnejšími sériovými konfiguráciami, ktoré ste na trhu mohli vidieť. Štvorlitrový osemvalec V8 BiTurbo vyladili na 630 koní, čím zvýšili výkon doterajšej “topky” o celých 30 koní. Výkon ide ruka v ruke s najvyšším krútiacim momentom 850 Newtonmetrov, ktorý narástol o celých 50 Nm a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy. Aj tento údaj sa zlepšil o 0,2 sekundy.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Vylepšené technológie

Nejde iba o zmenu výkonu ako takého. Automobilka z Ingolstadtu zmenila aj niektoré technológie. Väčšie turbodúchadlá a zvýšenie plniaceho tlaku z 2,4 na 2,6 baru sú len začiatkom.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Okrem toho nájdete na palube modelov Performance aj rýchlejšiu automatickú prevodoku, vylepšený samosvorný diferenciál a medzinápravový diferenciál, ktorý prenáša štandardne 40% výkonu na predné a 60% výkonu na zadné kolesá. V prípade potreby sa však pomery môžu zmeniť podľa aktuálnych podmienok. Maximá sú 70% výkonu vpredu a až 85% výkonu vzadu.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Ďalšou novinkou pre zlepšenie jazdných vlastností v zákrutách a hraničných situáciách sú o palec väčšie, 22-palcové, disky kolies ľahkej konštrukcie a športové pneumatiky Continental SportContact 7.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Nové dizajnové prvky

Okrem známych dizajnových detailov prichádza aj ďalšie športové prevedenie v modrej farbe. Červená už nie je in, etalónom športu je po novom modrá. Modré stehy Mercato Blue na volante a radiacej páke, odtieň Ocean Blue na bezpečnostných pásoch a ďalšie prvky v modrej farbe budú súčasťou tohoto exkluzívneho balíka. Modely vo výbave Performance budú začínať na sume 135 000 eur.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi