Aká je budúcnosť BMW radu 7? Dvanásťvalec už nebude najsilnejším pohonom

1535
Zdroj: redakcia

BMW nám včera prezradilo svoje finančné výsledky za rok 2019 a taktiež mierne nahliadlo do budúcnosti svojej vlajkovej lode. BMW radu 7 dostanete ako elektromobil, hybrid, diesel ale aj veľkoobjemový benzín. Bez obetí to však nepôjde, no nič nie je stratené.

Chvalabohu, zo stavu vlajkových lodí značiek môžeme často usudzovať, v akom svete sa momentálne nachádzame.

Zdroj: redakcia
Zdroj: redakcia

Dôkazom toho je aj BMW radu 7. Mníchovská pýcha a totiž ukáže v novej generácii v roku 2022 a Bavori prezradili prvé informácie.

Zvrat

BMW radu 7 dostanete prakticky so všetkými aktuálne známymi druhmi motorizácií. K dispozícii bude samozrejme plne elektrická verzia, ktorá sa postaví konkurencii ako Mercedes-Benz EQS alebo vlajkovej lodi britskej značky Jaguar, sedanu XJ na elektrický pohon.

NEPREHLIADNITE:

Vedenie BMW ale prezradilo, že najsilnejším derivátom radu 7 bude niektoré z elektrických prevedení modelu. To istým spôsobom potvrdzuje teóriu, že z ponuky vypadne po dlhých rokoch kráľovská motorizácia v podobe 12-valcového modelu M760Li.

O aktuálne pomerne výrazne rozšírenom 4,4-litrovom benzínovom motore V8 reč nebola. Je však otázne, aký osud pripraví značka tejto pohonnej jednotke, keďže hybridné systémy dokážu vyprodukovať vyše 500 konských síl aj v kombinácii s menšími spaľovacími motormi. Treba však spomenúť, že ešte nič nie je stratené a BMW neuviedlo, že škrtne 12-valec z ponuky. Posledné informácie vraveli o tom, že sa 6,6-litrový motor udrží v produkcii až do roku 2023.

Budúcnosť

Samozrejme, že jednou z hlavných tém konferencie bola pandémia koronavírusu. Podobne ako aj ostatné svetové automobilky, aj BMW pociťuje dopady možné budúce komplikácie spojené s aktuálnou svetovou situáciou. Mníchov nezaostáva a svoje výrobné závody dočasne pozatváral naprieč Európou a v Južnej Afrike.

Zdroj: redakcia
Zdroj: redakcia

Generálny riaditeľ spoločnosti BMW Group Oliver Zipse vo svojom príhovore predniesol, že značka „plne podporuje bezpečnostné opatrenia spojené s potlačením rozširovania koronavíru“. Zároveň však uviedol, že BMW sa už dnes sústreďuje na obdobie „po víruse“, keďže považuje svoju spoločnosť ako firmu zameranú na dlhodobé obdobia.