900 kíl a 600 koní! Picasso už nie je maliar

1670
Zdroj: Picasso

Švajčiarska spoločnosť vyrobila hyperšport, ktorého čísla akoby pochádzali z iného vesmíru. Jazdiť sa s ním však dá na Zemi.

Picasso už nie je iba Pablo. Picasso už nie je Citroen. Picasso je švajčiarsky hyperšport, ktorý vás vzruší už technickými špecifikáciami. Teda… Picasso je vlastne automobilka. Ten šialený výtvor sa volá PS-01.

Zdroj: Picasso
Zdroj: Picasso

Už na Silvestra sme tušili, že rok 2021 bude lepší. Najprv schválili vakcínu, potom sa konečne rozhýbalo aj obstarávanie testov. Nakoniec sa však ukázalo, že Santa je asi pravoslávny, lebo vianočný darček priniesol až teraz.

Zdroj: Picasso
Zdroj: Picasso

Picasso PS-01 navrhli a vyrobili vo švajčiarskom meste Lugano a jeho hlavnou výsadou je okrem veľmi slušného výkonu aj extrémne slušná hmotnosť. Vďaka ultraľahkej platformea rámu a karosérii z uhlíkových vlákien váži auto iba 900 kíl. Používa najdlhší jednoliaty karbónový kus, aký kedy do áut montovali s dĺžkou až 3,2 metra.

Zdroj: Picasso
Zdroj: Picasso

O ďalších špecifikáciách zatiaľ priveľa nevieme. Z obrázkových upútaviek vieme, že auto bude vyzerať agresívne, bude placaté a… A viacmenej formované ako každý hyperšport. V rámci detailov motorizácie sa tiež iba špekuluje.

Zdroj: Picasso
Zdroj: Picasso

Výkon 600 koní by však mal pochádzať z rovnakého motora, aký buble v Maserati MC20. Malo by tak ísť o dvakrát preplňovaný vidlicový šesťvalec. Prevodovka bude od spoločnosti Sadev, zavesenie od Ohlinsu a brzdy od Carbo Brake.