Zabudnite na Passat 1,9 TDI. Tieto autá sú najspoľahlivejšie, ukazuje štúdia

13054
Toyota 4Runner.
Zdroj: TS Toyota

Americká organizácia Consumer Reports uverejnila rebríček 10 najspoľahlivejších áut, ktoré bez problémov najazdia minimálne 200-tisíc míľ (320-tisíc km). V prvej desiatke sa umiestnili vozidlá z rôznych segmentov – kompaktné autá, sedany, rodinné minivany, terénne vozidlá. Spája ich jedno: sú to Japonci od značiek Toyota a Honda.

Najväčšia spotrebiteľská organizácia v USA zostavila rebríček na základe prieskumu medzi americkými spotrebiteľmi na stránke Consumer Reports.

2020 Honda Accord Hybrid
Zdroj: TS Toyota

Vždy sa nájde Japonec, ktorý to vie lepšie

Z prieskumu jasne vyplýva, že automobily značky Toyota a Honda vynikajú spoľahlivosťou a dlhou životnosťou. Hodnotenie je založené na percentuálnom podiele exemplárov daného automobilu s najmenej 200-tisíc míľami na tachometri, ktoré za uplynulých 12 mesiacov nemali žiadne technické problémy. Pre amerických vodičov je takýto prieskum dôležitou informáciou pri kúpe jazdeného auta, pretože sa často stáva, že najbližší dom je od bydliska vzdialený asi 200 kilometrov. 

Toyota Prius.
Zdroj: TS Toyota

Podľa Consumer Reports je takmer každé auto schopné najazdiť 300-tisíc kilometrov, ak doň investujete dostatok peňazí. Ale veľmi často to nie je najlepšie riešenie. Ak staré, opotrebované vozidlo vyžaduje časté opravy a nejde o hodnotný zberateľský model, je múdrejšie vymeniť ho za nové. Z tohto  pravidla však existujú výnimky – autá, ktoré aj napriek času a počtu najazdených kilometrov robia majiteľom stále skvelú službu. 

Toyota Camry.
Zdroj: TS Toyota

Tu je rebríček najodolnejších a najspoľahlivejších jazdených vozidiel, ktoré bez problémov najazdia 320-tisíc kilometrov.

Totálna klasika

Na prvom mieste sa umiestnila Toyota Camry, stredne veľký sedan v ponuke s benzínovým motorom alebo ako hybrid, ktorý opakovane obsadil prvé miesto v rebríčku najpopulárnejších automobilov v USA. 

Na druhom mieste je Toyota Sienna – priestranný, pohodlný minivan dlhý okolo  5 metrov a s voliteľným pohonom 4×4.  Rebríček víťazov uzatvára Honda Accord, vozidlo strednej veľkosti, od roku 2005 v ponuke aj v hybridnej verzii.

Toyota Sienna.
Zdroj: TS Toyota

Štvrtá je  Toyota Prius, najznámejšie hybridné vozidlo a priekopník tohto segmentu.  Prius začínal ako subkompaktný model, druhá a tretia generácia sú dobre rozpoznateľné  kompaktné liftbacky a štvrtá generácia má rozmery D segmentu. Počnúc treťou generáciou je Prius v ponuke aj vo verzii plug-in hybrid. Na piatom mieste je Toyota 4Runner, terénne SUV s dĺžkou 4,8 m, spríbuznené s Land Cruiserom.

Šiesty model, ktorý je schopný zvládnuť najviac kilometrov, je vyše 5-metrový minivan Honda Odyssey. Ďalšie dve miesta patria mohutným terénnym vozidlám  Toyoty – pickupom Tundra a Highlander. Prvú desiatku uzatvára terénne, 4,9-metrové SUV Honda Pilot a aj v Európe dobre známa  Honda CR-V, čiže obľúbené SUV strednej veľkosti (dĺžka 4,6 m).

NEPREHLIADNITE: