Volkswagen Touareg 2023 facelift: významný facelift, ktorý sa netýka len zovňajšku

2644

Najnovšia v poradí už tretia generácia modelu Touareg sa dočkala faceliftu, pričom zmeny sa netýkajú iba vonkajšieho dizajnu, ale aj moderných technológií

Volkswagen doteraz predal približne 1,13 milióna kusov modelu Touareg. A k tomu by chceli pridať ďalší milión, od najnovšieho faceliftu sa teda očakáva, že by mal zvýšiť predaje. Okrem iného, facelift nadväzuje na dizajn nového Tiguanu.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Najviac zmien ponúka exteriér

Počnúc kozmetickými zmenami je facelift modelu Touareg veľmi komplexný. V prednej časti sa nachádza nová mriežka chladiča, nárazník a svetlomety, ktoré Touaregu dodávajú drsnejší a sebavedomý vzhľad. Každé z nich má 19 216 svetelných bodov, ktoré je možné zapínať nezávisle a vykrajovať tak svetelný lúč s priam chirurgickou presnosťou. V zadnej časti sa nachádzajú nové prepracované zadné svetlá po celej šírke auta a podsvietené logo VW. K dispozícii sú aj svieže dizajny kolies až do veľkosti 21 palcov. 

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

 

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Staronová ponuka motorov

Naďalej bude ponúkaných päť rovnakých pohonných jednotiek, pričom všetky sú založené na báze motora V6 s objemom 3,0 litra. Naftový V6 TDI ponúkne výkon 227 alebo 282 koní, zatiaľ čo čisto benzínový disponuje výkonom 335 koní. V ponuke sú aj dva benzínové hybridy, jeden s výkonom 376 koní a druhý s výkonom 455 koní. Treba však dodať, že 4,0-litrový naftový V8 TDI je už minulosťou a v ponuke ho už nenájdete.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Štyri úrovne výbavy

V ponuke sa nachádzajú štyri úrovne výbavy počnúc základnou, ďalšou v poradí je Elegance, R-Line a vrcholom ponuky je výkonný Touareg R. Vo vnútri majú všetky Touaregy najnovší 12-palcový displej vodiča „Innovision Cockpit“ , ako aj 15-palcovú dotykovú obrazovku infotainmentu s aktualizovaným hlasovým ovládaním a satelitnou navigáciou. Apple CarPlay a Android Auto sú v najnovšom facelifte taktiež bezdrôtové.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Štandardná výbava zahŕňa elektricky ovládané dvere batožinového priestoru, vyhrievané predné sedadlá, zadnú parkovaciu kameru, bezkľúčové ovládanie a adaptívny tempomat. Vo vyššej línii Elegance a R-Line pribudnú matrix LED svetlomety, jedinečné prvky vonkajšieho štýlu, nová prepracovaná mriežka chladiča, aktualizované materiály v interiéri a možnosť priestorovej projekcie.

 

Mrkni naše nové video: