Video: Porazí taliansky “SUVeršport” Urus americký muscle pickup F-150?

3397
Zdroj: YouTube

Amerika verzus Európa. Supervýkonné SUV sa na dráhe stretlo so supervýkonným pickupom.

Brokovnica verzus ostreľovacia puška, hamburger verzus špageti. Európania a Američania sa na autá pozerali vždy rozdielne. Na jednej strane stojí prerastená žiletka v podobe talianskeho “SUVeršportu” a na druhej strane americký plameňomet. Čo majú žiletka a plameňomet spoločné? Po ich zásahu budete mať tvár bez jediného chĺpku… Každý to však dosiahne iným spôsobom.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Ale teraz od metafor k číslam. Lamborghini Urus je najšportovejšie sériovo vyrábané SUV na svete. Jeho štvorlitrový dvomi turbami dopovaný osemvalec je pripravený vypustiť až 641 koní a zrýchliť vďaka tomu z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy. Ak hľadáte priestranné športové auto, nie je o čom. Urusu sa vyrovná máločo.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Alebo žeby predsa? Je väčší, nemotornejší, menej aerodynamický… Ale je silnejší! Shelby F-150 Super Snake nie je sériová výroba. Záleží však na tom? Jeho päťlitrový osemvalec je preplňovaný superchargerom a dosahuje výkon až 770 koní. Zrýchlenie na stovku zvládne za 3,45 sekundy. Papierovo je teda rýchlejšie a silnejšie ako Urus. Lamborghini však má v rukáve tromf zvaný športová elektronika. Pozrite si video a zistite, či zvíťazí čistá sila plameňometu alebo precízne vyvinutá prerastená žiletka.

Mrkni naše nové video: