Honda Civic Type R vyzvala Toyotu GR Yaris na štvrť míle. Výsledok je tesný!

2027

A je to tu opäť! Približne v prvej sekunde od uvedenia novej Toyoty GR Yaris bolo jasné, že ju náš obľúbený Mat Watson z portálu CarWow postaví na ranvej proti jeho najväčšiemu súperovi, brutálnej Honde Civic Type R. Porazí statočný trojvalec Toyoty s náhonom na všetky štyri kolesá štyri valce Hondy, ktoré roztáčajú len prednú nápravu? Poďme to zistiť!

Podobne ako bublinkové fólie alebo kapsulové kávovary, aj preteky na štvrť míle patria k našim obľúbeným zbytočnostiam všedného sveta.

Zdroj: Youtube @ CarWow

Tentoraz sa proti sebe postavili dvaja japonskí bojovníci. Z tých tradičných je tu Honda Civic Type R, ktorá zo svojho prepĺňaného štvorvalca tlačí 235 kilowattov výkonu (až 320 koní) a rovných 400 newtonmetrov krútiaceho momentu. Áno, je to viac výkonu ako v Toyote – z jej 1,6 litrového trojvalca dokáže pomocou turbodúchadla vyvinúť 192 kilowattov (261 koní) a 360 newtonmetrov.

Zdroj: Youtube @ CarWow

Honda však musí utiahnuť približne o 100 kilogramov viac auta, v čom jej nepomáha ani absencia pohonu všetkých štyroch kolies, ktorý by sme pre zmenu našli v Toyote. Možno práve preto bol výsledok taký tesný – vďaka povestnému anglickému počasiu sa celý pretek udial v slušnom lejaku. Tak čo poviete, aké sú vaše stávky?

NEPREHLIADNITE:

Mrkni naše nové video: