Unikli fotky nového BMW radu 2. Už nevyzerá ako KIA, skôr ako Opel Corsa

1032

Aj keď podobu BMW 2 už do istej miery poznáme, reč je stále len o jeho štvordverovom variante 2 GranCoupé s predným náhonom. Ten si techniku požičal z radu 1. Podoba kupé, ktoré má zachovať tradičnú koncepciu sa nám v predstihu ukázala tento víkend, podľa všetkého ide o autentické zábery.

Podľa všetkého ide o verziu M Performance s príplatkovými frajerskými nárazníkmi, bočnými prahmi a niekoľkými náhodne rozosiatými logami M. No a samozrejme vrcholnou motorizáciou, kotrej údaje však doteraz nepoznáme. O únik týchto fotografií sa postaral Instagramový profil wilcoblok a nevyzerá to, že by s nimi niekto manipuloval.

Čo sme sa z fotografií ešte dozvedeli? Predovšetkým potešujúcu správu, že narozdiel od radu 4 sa 2 Coupé nevybrala cestou megalomanských ľadviniek. Spolu s prednou časťou máme aj fotografie zadnej časti, ktorá sa vydala skôr cestou evolúcie, než revolúcie.

Podobnosť zadnej časti s terajšou generáciou dvojky vzbudzuje špekulácie, že aj jej nová generácia bude vychádzať z tej istej, resp. dôkladne prepracovanej platformy. Na potvrdenie alebo vyvrátenie tejto hypotézy si však budeme musieť ešte počkať, keďže vyjadrenia vedenia BMW sú veľmi nejednoznačné.

Nezistíme to teda skôr, ako v roku 2021, na ktorý je plánovaná jeho premiéra. 

NEPREHLIADNITE: