Trident Iceni je údajne najrýchlejším naftovým superšportom

716

Trident ponúkne model Iceni v troch karosárskych verziách, a to Iceni (roadster), Iceni Magna (fastback) a Iceni Venturer (kvázi kombi). Všetky sa líšia len exteriér, základ majú rovnaký. To znamená, že na pohon slúži 6,6-litrový V8 turbomotor, spaľujúci bio-diesel. Produkuje 294 kW, teda 400 koní a 948 Nm. Šprint z 0-100 km/h mu trvá tesne pod 4 sekundy a maximálna rýchlosť sa pohybuje okolo 306 km/h. Výrobca ponúka príplatok v podobe balíka “performance”, ktorý pridá 26 kW (35 k) a slušných 338 Nm. Ak sa vám veľmi nepozdávajú ani tieto hodnoty, vedzte, že Trident Iceni je možné vyladiť až na hodnoty 492 kW (670 koní) a 1 422 Nm. Agregát spolupracuje so šesťstupňovým automatom s pádlami pod volantom.

Zaujímavosťou tohto superšportu nie sú len jeho dynamické parametre, ale aj spotreba. Tento voz je údajne schopný jazdiť za 4,1 l/100 km, tzn. že dokáže prejsť 3 218 kilometrov na jednu nádrž. Pýtate sa ako? Trident hovorí, že je to možné vďaka špeciálnej technológii znásobeniu krútiaceho momentu, čo zabezpečuje vysoký výkon a nízku spotrebu.

V zozname príplatkovej výbavy je toho hojne. Cez interiér z kože a alcantary, multimediálneho systému Clarion so sedempalcovými displejom, cez karbónové prvky v kabíne až po elektrické sedačky. Základná cena začína od 96 000 libier, t. j. 116 874 eur.

Britská značka Trident prichádza s veľmi zaujímavou automobilom. Na trh uvádza svetovo najrýchlejší automobil poháňaný naftovým motorom, aspoň to tak tvrdí.