Toyota Proace City je teraz príliš výhodná na to, aby sme sa nad ňou nezamysleli

1532
Zdroj: Toyota

Občas sa aj na slovenskom trhu vyskytne zaujímavá ponuka, ktorá tak trocha vyčnieva z radu. A aj keď máme veľmi radi luxusné sedany, sexy kupéčka a mačovské pick-upy, Toyota teraz vypustila do sveta ponuku z úplne iného sveta, ktorú sa úplne nedá neprehliadnuť.

Pozná to minimálne každý rodič. Dieťa s veľkosťou prerastenej fazuľky k životu potrebuje toľko vecí, že často nepostačí ani stredne veľké SUV. Alebo každý podnikateľ, ktorý k svojej práci potrebuje spoľahlivé, úsporné a priestranné vozidlo. Jednoducho keď ide do tuhého, prichádzajú na rad dodávky. A ako všetci vieme, Toyota ich robí nezničiteľné.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Hodnota za peniaze

Tak sa na to pozrime bližšie. Čo dostanete za svoje peniaze, koľko toho bude a ako to asi vyzerá? V prvom rade, veľmi dobre. Dodávka dnes už úplne neznamená, že sa vzdávate komfortu. To znamená, že napríklad už osobné Proace City Verso štandardne ponúka mnoho prvkov výbavy, ktoré ovplyvňujú jazdný komfort a bezpečnosť cestujúcich.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Patria k nim okrem iného systémy aktívnej bezpečnosti Toyota Safety Sense, systém kontroly tlaku v pneumatikách, senzor šera, manuálna klimatizácia, farebný displej medzi prístrojmi alebo USB rádio s Bluetooth s ovládaním pod volantom.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Áno, dnes má v základnej výbave už aj úžitkové vozidlo systém sledovania únavy vodiča, systém rozpoznania dopravných značiek, ktorým sa dokonca automaticky prispôsobuje aj tempomat. Nechýba ani systém sledovania jazdného pruhu. Hovoril niekto niečo o roku 2020?

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Ak vás však komfort úplne nezaujíma a namiesto detí nosíte vzadu napríklad kvetináče, je tu ešte výhodnejšia, skriňová verzia Proace City. Tú si môžete mrknúť kliknutím na tento odkaz, pričom aktuálny cenník nájdete tu.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Koľko metrov auta chcete?

Proace City Verso môžete mať v dvoch verziách karosérie: V štandartnej verzii Short s dĺžkou 4,4 m a Long s dĺžkou 4,7 m. Obe verzie s 5 alebo 7 miestami. Všetky sedadlá sú veľmi pohodlné a medzery medzi nimi sú dostatočné na ľahké nastupovanie a vystupovanie. Priestor vo vnútri vozidla si môžete nakonfigurovať sami. Dodatočnou výhodou je možnosť ťahať príves s hmotnosťou až 1,5 t. 

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Je fajn vedieť, že Proace nebude mať problém takýto náklad utiahnuť. Ponuka benzínových motorov totiž predstavuje motor 1,2 Turbo v dvoch variantoch s výkonom 110 koní a manuálnou prevodovkou a 130 koní s automatickou prevodovkou.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Dieselový motor 1.5 D-4D je k dispozícii v troch variantoch: s výkonom 100 koní a 130 koní s manuálnou prevodovkou a s výkonom 130 koní a automatickou prevodovkou. 

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

No a teraz k tej cene. Vďaka bonusu teraz môžete mať Proace City Verso v peknej základnej výbave už od 15 600 € s DPH, čo naozaj nie je zlá ponuka. A keďže konfigurácií tohto auta vie byť naozaj veľa, odporúčame si pozrieť prehľadný cenník na stránkach Toyoty. Lenže príjemná cena nie je jediná vec, ktorou táto Toyota boduje.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Bezkonkurenčná záruka

Presne tak, čerešnička na torte na záver. Toyoty – najmä tie pracovné – sú celosvetovo známe svojou spoľahlivosťou a nezničiteľnosťou. Proace City je najmenším z radu Toyoťáckych úžitkáčov. A nie je to len o cestných dodávkach, v rámci ktorých Toyota ponúka ešte väčšie Proace. Aj na Slovensku si totiž môžete kúpiť špecialitky, ako napríklad nekompromisný pick-up Hilux.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Preto automobilke pravdepodobne nerobilo problém pribaliť k výhodnej obstarávacej cene aj jedinečnú záruku v rámci segmentu, ktorá predstavuje až 250 000 najazdených kilometrov, resp. 5 rokov.

NEPREHLIADNITE: