Toto je Škoda Enyaq RS Race, brutálny koncept z dielne Škoda Motorsport!

334

Škoda Enyaq RS s obrovským spojlerom? Prečo nie! Škoda Motorsport predstavila svoje odvážne plány s prvým plne elektrickým modelom značky.

Napriek tomu že Škoda tento špeciál nazýva konceptom, nemá ísť iba o návrh na papieri, ale vraj plne funkčný automobil s vysokými ambíciami. Podľa slov dizajnéra Daniela Petra sa nejedná len o vizuálne úpravy, od začiatku vraj všetko navrhujú s dôrazom na funkčnosť.

Agresívny dizajn exteriéru

Špeciál, ktorý vychádza z modelu Enyaq RS Coupé, prejde množstvom vizuálnych a technických úprav. Bude mať k dispozícií rozšírený a znížený podvozok, iné tlmiče a 20-palcové disky z ľahkých zliatin s nízkoprofilovými pneumatikami.

Kvôli aerodynamike, ale aj zníženiu a rozšíreniu podvozku, dostane koncept Eyaq RS Race prepracované nárazníky a rozšírené blatníky, nový zadný difúzoro a obrovský spojler vzadu.

Interiér dostane prísnu diétu

Vo vnútri bude nainštalovaný bezpečnostný rám – klietka, no taktiež budú samozrejmosťou aj pretekárske škrupinové sedadlá s päťbodovými bezpečnostnými pásmi. Taktiež máme počítať aj s odľahčenými výplňami dverí a palubnou doskou. Nemenej dôležitou správou je aj absencia zadného radu sedadiel kvôli nižšej váhe a lepšej dynamike vozidla.