Tento elektromobil má dojazd 840 km! Lucid Air môže byť revolúciou

1661
Zdroj: Lucid

Nová automobilka ponúka dojazd, ktorý bude konkurovať konvenčným autám.

Americká spoločnosť Lucid informovala o vývoji svojho modelu Air pred niekoľkými rokmi. Vtedy ešte startup s nejasnou budúcnosťou, dnes je takmer pred oficiálnym spustením prvého modelu. Automobilka ponúkne model Air vo viacerých výbavách a špecifikáciách. Na Slovensku s ním zatiaľ počítať nemusíme.

Zdroj: Lucid
Zdroj: Lucid

Model Air, ktorý dokázal v rámci meraní americkej EPA (Environmental Protection Agency) prejsť takmer 840 kilometrov (presne 836 km), patrí do dvojice limitovaných edícií. Volá sa Dream Range, čo vo voľnom preklade znamená vysnívaný dojazd. Má 19-palcové disky kolies, výkon 933 koní a jedinú prioritu – dojazd.

Zdroj: Lucid
Zdroj: Lucid

Druhou limitovanou edíciou je Dream Performance, čiže voľne preložené vysnívaný výkon. Tá má výkon 1111 koní, no dojazd “iba” 760 kilometrov.

Zdroj: Lucid
Zdroj: Lucid

Ak teraz očakávate nekonečné nabíjacie časy, môžete sa upokojiť. Lucid Air dosahuje výborné čísla vďaka efektivite elektromotorov a aerodynamike. Má nižšiu spotrebu elektriny ako Tesla Model S, ale aj ako Porsche Taycan.

Zdroj: Lucid
Zdroj: Lucid

Navyše, podporuje rýchlonabíjanie výkonom 300 kW a postavené je na 900-voltovej architektúre. To je momentálne najvyššie napätie v hre. Auto však nebude pre každého. Jeho cena začína na 77 400 dolároch, no za tieto extrémne verzie pokojne zaplatíte aj dvojnásobok.