Škoda Vision 7S navrhli (aj) Slováci: Toto potrebujete vedieť o koncepte z budúcnosti

897
Zdroj: Škoda

Koncept Vision 7S je futuristickým elektromobilom s novým dizajnovým prístupom. Odnesie 6 dospelých, jedno batoľa a prejde až 600 kilometrov.

Škoda včera večer predstavila svoju budúcnosť. Od predstavenia konceptu Vision iV v roku 2019 ide o najväčšiu udalosť pre mladoboleslavskú automobilku. Opäť ukazuje budúcnosť elektromobilov Škody, no tentokrát sa zameral na autá pre viac ľudí. Koncept s názvom Vision 7S odnesie až siedmich… alebo “šesť a pol”.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

ExTeriér

Nie, žiaden “bývalý teriér”. Nadpis mal značiť, že významnou novinkou zovňajšku sú prvky v tvare písmena T. Nachádza sa na spätných zrkadlách, ktoré sú kamerami, vo svetlometoch, ktoré sú vertikálne a písmeno T je zapracované aj v koncových svetlách.

Predná maska sa nazýva Tech-Deck Face a skutočne vyzerá veľmi robustne. Nárazníky vyzerajú tak, akoby v tomto aute boli skutočne určené na narážanie. Zadná časť auta trochu pripomína luxusný Range Rover, no do dizajnu vnáša aj vlastné riešenia a línie.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Dynamický a robustný dizajn dotvárajú aj obrovské 22-palcové disky kolies. Nemajú klasické lúče, ale aerodynamické kryty. Napokon, na aerodynamiku sa muselo myslieť. Auto váži približne 2,7 tony, a to je extrémne veľa. Mimochodom, vidíte kľučky? Nevidíte? Tak vidíte.

Škoda ukázala nové logo. Kam zmizol okrídlený šíp?!

Interiér zo Slovenska

Pri návrhu interiéru dbali dizajnéri na priestrannosť, variabilitu a bezpečnosť. Vychádzajú z pier dizajnérskeho tímu Petra Olaha, kam patrí aj Boris Kovalík. Obaja sú Slováci a obaja sa podieľali na realizácii interiéru Vision 7S.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Priestrannosť je zrejmá na prvý pohľad. Koncept má len predný a zadný stĺpik, a tak sa dvere otvárajú oproti sebe. Sedadlá vyzerajú ako kaviarenské dizajnové stoličky a v hlavových opierkach sa nachádzajú reproduktory Škoda Sound.

Variabilitu dosahuje vďaka dvom typom rozloženia interiéru. Ten prvý je určený na jazdu a Vision 7S v ňom polohuje 14,6-palcový multimediálny displej vertikálne. Po prepnutí na relaxačný režim sa displej otočí do horizotálnej polohy a mierne “cúvne”. Napríklad preto, aby ste mohli komfortne pozerať televíziu. A aby vám bolo ešte komfortnejšie, sedačky sa o pár stupňov pootočia smerom k sebe a sklopia.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

A o bezpečnosť sa starajú okrem softvéru a “železa” aj ovládacie prvky. Pred vodičom sa nachádza 8,8-palcový horizontálne umiestnený displej a spomínané “videozrkadlá” premietajú obraz na ďalšiu obrazovku za ním. Samozrejme, volant s nekonvenčným spracovaním v koncepte nemôže chýbať. No a obdivovať môžete aj detskú sedačku.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Technika

Je jasné, že o technické údaje sa pri tomto koncepte zatiaľ príliš zaujímať nemusíme. Na druhej strane, vôbec nie sú ďaleko od pravdepodobnej reality. V podlahe ukrýva Vision 7S batériové články s kapacitou 89 kWh, ktoré bude možné dobíjať výkonom 200 kW. Nanešťastie, výkon elektromotora Škoda neuviedla.

Mrkni naše nové video: