Škoda Superb Scout má oficiálne slovenské ceny

877

Novinku v podobe terénneho kombi Škoda Superb Scout, ktorá bola svetu exkluzívne predstavená v máji počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF v Bratislave, si od dnešného dňa môžu nakonfigurovať a objednať aj slovenskí zákazníci. Cena novinky, ktorá sa vyznačuje zlepšenými jazdnými vlastnosťami v ľahkom teréne a bohatou výbavou, začína od 44 590 eur.

Len nedávno predstavila česká značka svoju modernizovanú vlajkovú loď a vôbec po prvý raz aj jej off-roadovú verziu Škoda Superb Scout.
Tá je dostupná s dvomi motorizáciami, teda naftovým 2.0 TDI s výkonom 140 kW a benzínovým 2.0 TSI s výkonom 200 kW, pričom oba motory majú automatickú dvojspojkovú prevodovku DSG a disponujú pohonom všetkých štyroch kolies.

Bohatý základ

V interiéri Škoda Superb Scout privíta posádku špeciálnymi dekoračnými lištami s imitáciou dreva, ktoré nesú logo Scout, rovnako ako operadlá predných sedadiel. Scout má tiež jeden z najväčších batožinových priestorov vo svojej triede s objemom od 660 do 1.950 litrov.
Dvere batožinového priestoru sú  vybavené elektrickým ovládaním a dajú sa pomocou funkcie VirtualPedal otvoriť pohybom nohy pod zadným nárazníkom. Vo výbave sú sériovo ajfull LED matrixové svetlomety alebo vyhrievanie predných aj zadných sedadiel. To všetko už od 44 590 eur.

Nadštandard

Nová Škoda Superb Scout, oproti štandardnej verzii, prináša plastové lemovanie blatníkov a podbehov, chrómový strešný nosič, paket pre zlé cesty, zvýšený podvozok o 15 mm, špecifický dekór AshBraun s logom Scout, vyhrievanie zadných sedadiel, adaptívny podvozok s voličom jazdných režimov, vyhrievaný multifunkčný volant, asistent rozjazdu plus off-road paket, hliníkové pedále, navigačný systém AMUNDSEN s 8“ dotykovým displejom, mapové podklady Európy a online služby na 1 rok.
Objednávky na novú Škodu Superb Scout štartujú aj s akčným paketom Scout Plus v hodnote 2 409 eur, ktorý zahŕňa navigačný systém COLUMBUS, funkciu komfortného telefonovania s rSAP a LTE cez vlastnú SIM kartu, trojzónovú klimatizáciu CLIMATRONIC, digitálny rádiopríjem DAB a virtuálny kokpit za zvýhodnenú cenu 999 eur.