Šialená štatistika: Až 66% ľudí si myslí, že elektromobil má spaľovací motor

1040
Zdroj: Toyota

Toyota zverejnila štatistiky svojho prieskumu. Väčšina ľudí nevie, čo so sebou prináša elektrifikácia.

Napadlo by vám niekedy, že v elektromobile je spaľovací motor? Asi nie. Podľa prieskumu spoločnosti Toyota je však realita úplne iná. Podľa prieskumu, ktorý zverejnila, si až dve tretiny opýtaných myslí, že elektromobil má spaľovací motor. Informuje o tom portál Carscoops.

Tu sa to nabíja
Zdroj: František Pisarovič

Výsledkom prieskumu Electric Awareness Survey z roku 2019 je, že veľmi veľa ľudí nemá o elektromobiloch dostatok informácií. Až 66% opýtaných si myslí, že v BEV (Battery Electric Vehicle – elektrické vozidlo na batérie) má zabudovaný aj spaľovací motor. Čo je zarážajúce, rovnaký prieskum z tohto roku ukazuje rovnakých 66% opýtaných, ktorí fungovaniu elektromobilov vôbec nerozumejú (tak ako my, keď sme sa snažili natankovať Škodu Enyaq iV #vtip).

Ale tu šoky nekončia. Keď sa v prieskume opýtali, či je hybrid potrebné pred jazdou nabíjať, až 75% odpovedala áno. Pritom toto pravidlo neplatí ani len pre plug-in hybridy. V prípade PHEV by to tak malo byť, ale nie je to vyslovene nutné.

Zdroj: František Pisarovič
Zdroj: František Pisarovič

Zamestnanci Toyoty považujú túto štatistiku za frustrujúcu. Najmä preto, lebo Toyota Prius v USA štartovala už na prelome milénií. A dnes ponúka celú škálu plug-in hybridných vozidiel.

Na druhej strane, množstvo opýtaných zvažuje automobil s istou mierou elektrifikácie ako svoj ďalší automobil. Až 41% sa vyjadrilo, že sú rozhodnutí a dokopy 70% to zvažuje. 

Prvý elektromobil Toyoty vymenil volant za knipel. S kolesami nie je fyzicky spojený

 

Mrkni naše nové video: