Renault odhalil meno svojho nového SUV. Kadjar nahradí už budúci rok

1739
Zdroj: TS Renault

Renault omladzuje svoju modelovú paletu a v rámci tohto honosného aktu si neodpustil teasovaciu kampaň, ktorú akoby vystrihol z učebnice modernej propagácie dopravných prostriedkov. Ukázal nám totiž dvadsaťsekundové video, v ktorom sa dozvieme… Názov auta. 


Nové vozidlo dostalo meno Austral a značka potvrdzuje pôvod v latinskom pojme “australis”. Austral je podľa značky slovo, ktoré rezonuje v mnohých svetových jazykoch, vrátane francúzštiny, ktorá je pre ňu dôležitá.

Renault Megane na elektrinu je tu! Bude z neho európska Tesla? (+ VEĽKÁ FOTOGALÉRIA)

Austral

Automobilka tiež dodáva, že nový Austral bude súčasťou kompaktných SUV vozidiel značky Renault, ktorá prinesie rad inovatívnych technológií pre zážitok z ekologickej jazdy – tým asi smeruje k elektrifikovanej motorovej ponuke, ktorá sa pravdepodobne nebude veľmi líšiť od tej v modeli Nissan Qashqai. Tiež v tlačovej správe napovedá, že Austral má byť 4,51 m dlhé vozidlo, ktoré odvezie 5 cesujúcich.

Zdroj: TS Renault
Zdroj: TS Renault

Nový model ukazuje, že Renault sa snaží opäť získať oporu v C-segmente vozidiel, po predstavení novej Arkany a elektrického Megane E-TECH Electric. Austral nahradí Kadjar v sortimente značky a na európskom trhu sa začne predávať na jar 2022.

Mrkni naše nové video: