Porsche testuje 5G. Pomôže zefektívniť výrobu

667
Zdroj: Porsche

Technológia 5G znamená nielen rýchlejší internet, ale aj celkové zefektívnenie a zrýchlenie komunikácie. Z toho budú profitovať aj výrobné závody.

Lipský závod Porsche prepol a komunikáciu prostredníctvom 5G. Tá bude pomáhať pri výrobe ich “ľudového” SUV, Porsche Macan. Prechod na tento spôsob komunikácie znamená podľa automobilky rýchlejšiu a bezpečnejšiu výmenu informácií medzi ľuďmi a strojmi v podniku. Technológia funguje rovnako ako tá verejná, avšak na súkromných frekvenciách.

Nahradí káble

Komunikácia prostredníctvom 5G bude slúžiť najmä na komunikáciu strojov s inými strojmi vo výrobe. Technológia sa nachádza v testovacej fáze a ak sa jej prínos potvrdí, čoskoro ju nasadia do sériovej výroby. Tam bude nahrádzať funkciu signálnych káblov, keďže dáta pôjdu priamo vzduchom. Na 5G technológii sa podieľa aj švédska spoločnosť Ericsson.

Technológia 5G sa skloňuje aj v spojení s užívateľským zážitkom v rámci automobilov. Vo výskumnom stredisku Porsche vo Weissachu sa už plánuje použitie 5G technológie vo viacerých varovných a asistenčných systémoch. Rovnako bude použitá aj pri autonómnom riadení.

Mrkni naše nové video: