Poraďte nám! Na škále od 1 do 5, ako veľmi je toto pretekárske Géčko zbytočné?

411

Mercedes-Benz triedy máte radi. Určite ho máte radi, pretože keď o nejakom napíšeme, inštantne to zaujíma abnormálne množstvo ľudí. Máte však radi Géčko až do takej miery, že ste schopní Mercedesu odpustiť túto prapodivnú kombináciu luxusu a pretekov v podobe niečoho, čo volajú „Project Geländewagen“?

Project Geländewagen je jednorazová reinterpretácia Mercedes-Benz triedy G ako závodného vozidla a značka strašne moc verí, že je umeleckým dielom. No, nevieme.

Zdroj: Daimler Media

Spoločnosť si verí dokonca natoľko, že vydraží jedinečný model v mierke 1:3, ktorého zisk z predaja na aukcii Sotheby’s Contemporary použije na charitatívne účely.

Zdroj: Daimler Media

Odhaduje sa, že jeho cena bude medzi 60 000 až 80 000 dolármi. Ale prečo?

Zdroj: Daimler Media

Projekt Geländewagen je výsledkom spolupráce medzi hlavným dizajnérom Mercedesu-Benz Gordenom Wagenerom a umeleckým riaditeľom Louis Vuitton Men, Virgilom Ablohom.

Zdroj: Daimler Media

Prišli s myšlienkou odstrániť všetko prebytočné z triedy G a vytvoriť tak niečo úplne nečakané a nové. A to im teda vyšlo.

Zdroj: Daimler Media

Tento proces napokon vyústil do veľmi zbytočnej variácie zníženého terénniaka, ktorý je (aspoň podľa vzhľadu) pripravený na preteky cestovných automobilov. A ak vás to zaujíma, tak automobilka vyhlasuje, že Project Geländewagen považuje za umelecké dielo. Nuž, nová doba!

Medzi maličkými plusmi Projectu Geländewagen tak zostáva aspoň fakt, že zatiaľ je to výtvor výsostne digitálny a s jeho výrobou sa nepočíta. Prečo by sa aj malo?

NEPREHLIADNITE: