Peugeot sa vracia na Le Mans. Znamená to, že bude musieť vyrobiť cestný superšport!

515
Zdroj: Peugeot

Francúzska automobilka už pred časom oznámila, že to s návratom na pretekárske trate myslí celkom vážne. Pretekať by mala v novovzniknutej kategórii „Hypercar“ a bude sa tak diať od roku 2022, keď sa pripojí k Toyote a Scuderii Cameron Glickenhaus. A našťastie pre nás, kvôli homologácii bude musieť vyrobiť niekoľko kusov „sériového“ modelu. Nekecáme!

Nie, že by sme o celej veci mali teraz úplné maximum informácií, ale s tými niekoľkými sa radi podelíme. Pretekársky Peugeot tu totiž bol naposledy s dieselovým špeciálom 908 HDI FAP, ktorý automobilka odstavila na konci roka 2010.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Diesel už je out, nastupujú hybridy

Zatiaľ poznáme len siluetu vozidla a jeho pôsobivé osvetlenie, ktoré zapadá do aktuálneho dizajnérskeho jazyka značky. To znamená, že vpredu aj vzadu nádjeme svetelné „pazúriky“, ich prevedenie sa však vo výslednom produkte môže zmeniť. Nebolo by to nič nečakané – aktuálny render vyzerá ako z Blade Runnera.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Nový, premotivovaný Peugeot bude mať spaľovací motor (pravdepodobne poháňaný benzínom, diesely už sa dnes nenosia) poháňajúci zadné kolesá. S prednými mu zasa pomôže elektromotor s výkonom 286 koní. Vďaka tomu získa typický „peugeoťácky“ systém pohonu všetkých kolies a netypicky „peugeoťácky“ celkový výkon okolo 680 koní. Pekné.

Zatiaľ veľa nevieme, no jednou zo zaujímavostí okolo novej pretekárskej kategórie je zväčšenie rozmerov vozidiel. Nový Peugeot teda bude o 350 mm dlhší a o 100 mm širší, ako dovoľujú odchádzajúce pravidlá kategórie LMP1. Áno, práve sa pozeráte na solídneho giganta. Tešíme sa naň!

NEPREHLIADNITE: