Peugeot Instinct – dizajnérsky úlet či predzvesť športového modelu?

340

O automobilke Peugeot sa v poslednej dobe vraví najmä v spojitosti s odkúpením automobilky Opel. Netreba však zabúdať, že už čoskoro sa otvoria brány ženevského autosalónu. Francúzi nenechávajú nič na náhodu a okrem elektrického Partnera si pre nás pripravili ešte jedno prekvapenie v podobe dizajnérskej štúdie s názvom Instinct.

O odvážnom koncept modrej farby, ktorý si môžeme prehliadnuť na oficiálnom obrázku, nám automobilka veľa neprezradila. Hlavnou otázkou teda je, či sú svalnaté proporcie a futuristický dizajn predzvesťou nového športového modelu alebo len dizajnérskym úletom.

Odhliadnuc od toho si na koncepte môžeme všimnúť hneď v prednej časti mohutnú mriežku chladiča, radikálne tvarované svetlomety s dennými diódami aj presklenú panoramatickú strechu. Vonkajšie spätné zrkadlá vystriedali vzhľadom na tvar pravdepodobne kamerový systém a pri pohľade ďalej na zadnú časť zaujmú výrazne vystupujúce zadné blatníky.

Interiér zatiaľ zostáva zahalený pred očami fanúšikov. Kopec otázkok ostávajú aj ohľadom pohonného ústrojenstva. S najväčšou pravdepodobnosťou sa však pod kapotou konceptu Instinct objaví elektrická jednotka.

Podrobnejšie informácie o koncepte sa pravdepodobne dozvieme až po premiére v Ženeve. Vyzerá to však, že koncernu PSA sa v poslednej dobe darí, tak by nebolo vôbec zlé posilniť imidž športovým modelom.

Francúzska automobilka si okrem elektrického modelu Partner do Ženevy privezie aj športovú štúdiu Instinct.