Peugeot e-208 a e-2008 dostanú 25 km dojazdu navyše. Nezmenili takmer nič

428
Zdroj: František Pisarovič

Nové elektrické modely Peugeotu budú mať ešte väčší dojazd. Automobilka ho získala len mikroskopickými zmenami.

Ak chcete zvýšiť dojazd elektromobilu, máte len dve možnosti. Buď zvýšite kapacitu jeho batérie alebo znížite spotrebu energie. Na to prvé sú potrebné veľké technologické investície. Na to druhé vlastne tiež… Ale Peugeotu sa to podarilo len s minimálnymi zmenami. Informuje o tom nemecký portál heise Autos.

To, že máte e-208 alebo e-2008 so zvýšeným dojazdom, zistíte len ťažko. Pod kapotou je naďalej skrytý elektromotor s výkonom 100 kW a batéria s kapacitou 50 kWh. Na diskoch sú však obuté nové pneumatiky s efektivitou A+ a niektoré súčiastky boli vraj jemne vylepšené – bez ďalšieho komentára od automobilky. Zvyšovať dojazd pomáha aj nové tepelné čerpadlo v kombinácií so senzorom vlhkosti, ktorý bude efektívnejšie riadiť tepelný komfort v kabíne. A efektívnejšie riadenie znamená menšiu spotrebu.

Zdroj: František Pisarovič
Zdroj: František Pisarovič

Nárast dojazdu o 25 kilometrov nie je pri dojazde 310 km (Peugeot e-2008) a 340 km (Peugeot e-208) nejaké prevratné číslo. No je fascinujúce, akú veľkú zmenu dokáže spraviť niekoľko minimálnych úprav.

Mrkni naše nové video: