Passat? Kdeže! Najspoľahlivejšie auto strednej triedy by ste noazaj neuhádli

11281
Zdroj: TS Opel

Povestná nemecká kvalita bola potvrdená pri ďalšom, pre niektorých možno trocha nečakanom výrobku. Opel Insignia sa podľa najnovšej správy združenia TÜV – rebríčka spoľahlivosti, ktorý každoročne vyhodnocuje výskyt a závažnosť porúch jednotlivých modelov a značiek, postavila na čelo svojej triedy.

Navyše, Insignia s vynikajúcou priemernou mierou chybovosti a hodnotením 2,2 percenta získala striebornú medailu v celkovej klasifikácii. To môže pre niekoho znieť ako veľké prekvapenie, pretože prvá generácia Insignie nie je pre svoju spoľahlivosť zrovna povestná. Podobne ako kedysi Renault s Lagunou, aj Opel sa zjavne z chýb poučil a pod vedením spoločnosti PSA nenecháva nič na náhodu.

Opel Insignia AUTOGRÁTIS

Menej nedostatkov než ostatné vozidlá v príslušných triedach zaznamenal aj model Opel Adam, ktorý s vynikajúcou priemernou mierou chybovosti len 3,7 percenta naďalej dominuje segmentu dvoj až trojročných malých vozidiel, rovnako ako minulý rok.

Zdroj: TS Opel
Zdroj: TS Opel

Správa združenia TÜV je už od roku 1972 spoľahlivým zdrojom informácií o technickom stave vozidiel v Nemecku. Uvádza silné aj slabé stránky jednotlivých vozidiel rozdelené do tried podľa ich veku. Na účely správy TÜV 2021 sa analyzovalo zhruba 8,8 milióna rozsiahlych kontrol. V období od júla 2019 do júna 2020 sa kontrole podrobilo dvestodvadsaťosem rôznych modelov.

NEPREHLIADNITE:

Mrkni naše nové video: