Otázka stará ako ľudstvo samé. Čo sa stane, keď preradíte z päťky na jednotku?

3156

Je piatoček, takže si dáme niečo oddychovejšie. Napríklad otázku, ktorá trápi ľudí asi od momentu, keď vymysleli päťstupňovú manuálnu prevodovku. Čo sa stane, keď sa v rýchlosti 104 kilometrov za hodinu tragicky zmýlim a hodím tam jednotku? Youtuber Mike z amerického AutoVlogu si povedal, že to skúsi – a natočil to na video.

Občas sa stáva, že sa internetom preženie video, v rámci ktorého zistíme, ako zareaguje na zlé preradenie stupňov chuťovka typu BMW M2 Competition so všetkými tými super odolnými materiálmi v prevodovke a konštrukčným prispôsobením na odolávanie vysokým rýchlostiam. Pfft, nuda. Nás zaujíma reálny život!

Padá BMW M4, niečo si prajte! Opitá šoférka obletela celý svet

Testovacím vozidlom na tento experiment je starý, zlý americký pracant, Ford Ranger z roku 1994. Úplne obyčajné auto, ktoré nemá zosilnenú prevodovku či vysokootáčkový motor. Čo sa stane? Pretočí sa motor, či rozpadne prevodovka?

Ak vás zaujíma pointa videa, radšej nečítajte ďalej. Mechanická porucha nebola ani zďaleka taká dramatická, ako sme očakávali. V skutočnosti to zo záznamu ani takmer nebolo nepočuť. Po vypustení spojky došlo k tlmenému cvaknutiu, vozidlo už nezaradilo a na ceste zostal len Mike telefonujúci manželke, aby ho vyzdvihla.

NEPREHLIADNITE: