Nový výstražný systém značky Volkswagen prináša viac bezpečnosi pri vystupovaní z auta!

321
Zdroj: Volkswagen

Najnovšia generácia výstražného systému s touto praktickou funkciou je teraz dostupná v elektromobile ID.7 aj v modeloch Tiguan a Passat.

Výstražný systém pre vystupovanie dokáže predísť nebezpečným situáciám pri opúšťaní vozidla v mestskej premávke. Tento systém upozorní vodiča na iných účastníkov premávky, ktorí sa zozadu približujú k parkujúcemu automobilu. Výstraha pri vystupovaní zabezpečuje okrem dverí vodiča a spolujazdca aj zadné dvere. Nový ID.7, Passat a Tiguan sú týmto systémom vybavené sériovo. V modeloch Golf a ID.4 je dostupný ako súčasť voliteľnej výbavy.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Ako to funguje?

Systém pomocou dvoch radarových senzorov na zadnom nárazníku monitoruje priestor za vozidlom a upozorňuje členov posádky na nebezpečenstvo ešte predtým, ako potiahnu kľučku dverí. Ak sa približuje iný účastník premávky, ako prvý výstražný stupeň sa rozsvieti LED dióda v spätnom zrkadle. Keď vodič alebo niektorý z pasažierov potiahne vnútornú kľučku dverí, odomknutie zámku dverí sa oneskorí. Keď sa dvere napriek tomu otvoria, zaznie zvukový výstražný signál. Okrem toho zostáva výstražný systém aktívny aj po zaparkovaní a vypnutí vozidla po dobu 3 minút.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

V modeloch Golf a ID.4 je výstražný systém pre vystupovanie k dispozícii na želanie. Pracuje takmer rovnako, avšak s jednou výnimkou – tu sa výstražná LED dióda v spätnom zrkadle rozsvieti až po potiahnutí kľučky.