Nový Volkswagen Passat prináša viac priestoru a výkon až 268 koní!

1270
Zdroj: Volkswagen

Deviata generácia Volkswagenu Passat je tu! Druhý najpredávanejší model značky dostáva nový podvozok aj nové pohonné jednotky.

Volkswagen si pripomína 50. výročie svojho mimoriadne obľúbeného Passatu odhalením nového uhladeného modelu deviatej generácie, ktorý poskytuje spaľovaciu alternatívu k podobne veľkému elektromobilu ID.7. Predaj odštartuje koncom tohto roka avšak iba vo verzií kombi, keďže sedan je oficiálne mrtvy.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Odlišný dizajn

VW zjednotil nový Passat s dizajnom svojich najnovších elektromobilov. Najväčší z nich – ID.7, ktorý bol nedávno spozorovaný bez akejkoľvek kamufláže, vyzerá trochu futuristickejšie, ale podobnosti s novým Passatom si všimnete ihneď. Ako obvykle, vonkajší vzhľad bude závisieť od úrovne výbavy. Celkovo budú dostupné štyri úrovne výbavy – Passat, Business, Elegance a R-Line.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

K dispozícii sú až 19-palcové kolesá spolu s novo vyvinutými Matrix LED svetlometmi a dynamickými LED diódami vzadu, ktoré vytvárajú svetelnú lištu po celej šírke auta.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Vďaka platforme MQB meria až 4917 mm, je o 144 mm dlhší ako predchodca. Taktiež sa rozšíril o 20 mm, rázvor sa predĺžil o 50 mm.

 

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Futuristický interiér

Interiér je mierne odlišný od ôsmej generácie, keďže Volkswagen odstránil väčšinu fyzických tlačidiel. Všetky funkcie budú prístupné cez dotykový obrazovku, ktorá má 12,9 palcov aj v základnom modeli. Za príplatok je ju možné zväčšiť až na majestátnych 15 palcov. Plne digitálny 10,25-palcový prístrojový panel je štandardom a nahrádza staré analógové budíky.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Novinkou je aj spínač na ovládanie svetiel a stieračov na ľavej strane. O pohodlie v interiéri sa starajú nové vyhrievané sedadlá s elektrickým nastavovaním a masážnou funkciou.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Väčšie rozmery prinášajú aj viac priestoru pre batožinu, ktorého objem stúpol o 40 litrov. So vztýčenými zadnými sedadlami dosahuje 690 litrov, po ich sklopení sa zvýši na 1920 litrov.

 

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Nové pohonné jednotky

Ponuka motorov je komplexná a nájdete v nej všetko, od benzínu až po plugin hybrid. K dispozícii bude trojica benzínových štvorvalcov. Prvým z nich je 1,5-litrový mild-hybridný štvorvalec s výkonom 148 koní, po ňom nasleduje 2,0 TSI s výkonom 201 koní a pohonom prednej nápravy. Ak vám to pripadá málo, spomínaný 2.0 TSI bude k dispozícií aj s výkonom 261 koní a pohonom všetkých kolies 4Motion. Ak ste zástancom nafty k dispozícii bude 2,0 TDI v troch verziách. Prvé dva ponuknu 121/148 koní a pohon prednej nápravy. Tretí a zároveň aj najsilnejší bude mať k dispozícií výkon 190 koní a pohon všetkých kolies. Všetky benzínové a naftové verzie nového Passatu budú vybavené 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Ďalšou kapitolou sú plugin hybridné modely s označením eHybrid. Základný variant ponúka 201 koní a krútiaci moment 350 Nm, zatiaľ čo silnejší model dosahuje výkon 268 koní a krútiaci moment 450 Nm. Oba hybridy majú pod kapotou benzínový štvorvalec 1,5 TSI, ktorý je spojený so 6-stupňovou DSG prevodovkou. Batéria má kapacitu 19,7 kWh a sľubuje dojazd 100 km na jedno nabitie. Nabíjanie batérie z 10 na 80 percent potrvá približne 25 minút.