Nový Peugeot 5008 je konečne tu: tretia generácia prichádza so siedmimi sedadlami a elektrickým pohonom!

505
Zdroj: Peugeot

Tretia generácia rodinného SUV Peugeot 5008 prináša množstvo noviniek v interiéri, exteriéri, ale aj pod kapotou!

Peugeot to s elektrfikáciou svojich modelov myslí vážne! Najnovším dôkazom je nedávno predstavená tretia generácia modelu 5008, ktorý kvôli prechodu na plne elektrický pohon zmenil svoj názov na e-5008. Nový Peugeot e-5008 vstupuje do rozvíjajúcej sa triedy elektrických sedemmiestnych vozidiel, ktoré ponúkajú skvelý pomer ceny, dojazdu a výkonu.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Dizajn exteriéru nadväzuje na model 3008

Peugeot e-5008 je v podstate predĺženou verziou SUV kupé 3008 s rovnou strechou. Narozdiel od spomínaného SUV kupé je však o 250 milimetrov dlhší a o 50 milimetrov vyšší, taktiež má 150 milimetrov dlhší rázvor.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Peugeot e-5008 je postavený na najnovšej platforme STLA Medium so 400 V architektúrou.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

K dispozícii bude v šiestich farebných odtieňoch a to v dvoch modrých, troch šedých a jednom bielom. Modely vo výbave GT budú dodatočne vybavené kontrastnou čiernou strechou.

 

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Veľa priestoru v interiéri

Vnútri nájdeme už dobre známy Peugeot i-Cockpit, ktorý je dostupný v najnovšej verzii. Tiež sa tu nachádzajú združené displeje prístrojového panelu a infotainmentu s uhlopriečkou 21 palcov či multifunkčný volant.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Softvér podporuje Apple CarPlay / Android Auto, hlasové ovládanie aj pripojenie auta s aplikáciou pre smartfóny. Nechýba ani umelá inteligencia ChatGPT, ktorá bude schopná komunikovať s posádkou.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Nový Peugeot e-5008 sa môže pochváliť aj siedmimi sedadlami. Prostredný rad poskytuje pomer 60 : 40. Predné masážne sedadlá výbavy GT sú dodatočne vybavené adaptívnymi bočnými opierkami.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Batožinový priestor má v sedemmiestnom prevedení objem 259 litrov, v paťmiestnom 748 litrov a v dvojmiestnom až 1815 litrov!

 

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

K dispozícii už len s plne elektrickým pohonom

V rámci pohonu sa 5008 primárne predstavuje v plne elektrickej verzii, ktorá je k dispozícií s pohonom prednej nápravy, buď s výkonom 210 koní a dojazdom 502 kilometrov alebo výkonom 230 koní dojazdom 660 kilometrov. Plné elektrická verzia s pohonom oboch náprav disponuje výkonom 320 koní a dojazdom 500 kilometrov.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Lítium-iónová batéria s chemickým složením NMC je umiestnená pod podlahou a ponúka dve rôzne kapacity, a to 73 kWh a 98 kWh. Nový Peugeot 5008 je štandardne vybavený 11 kW nabíjačkou, za príplatok je však dispozici nabíjačka s výkonom 22 kW. Batériu bude možné nabíjať aj s výkonom 160 kW, to umožňuje nabitie batérie z 20 % na 80 % za 30 minút.