Nový Mercedes Triedy E kombi prináša viac priestoru a dizajn ovplyvnený modelom EQS

743
Zdroj: Mercedes-Benz

Nová generácia Mercedesu Triedy E vo verzii kombi sa začne predávať už na jeseň a prinesie viac priestoru pre pasažierov, vylepšených technológií a množstvo aplikácií od tretích strán

Nie všetci kupujúci chcú v súčasnosti SUV-čká a v Mercedese si to veľmi dobre uvedomujú. Nielenže ponechali kombi verziu pre najnovšiu Triedu C, ale taktiež sa rozhodli, že tak urobia aj v prípade novej generácie Triedy E. Hovorí sa, že trojcípa hviezda definitívne ukončí vývoj a výrobu priestranných kombíkov po roku 2030 a to je stále veľa času vyhnúť sa všadeprítomným SUV-čkám.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Extravagantný interiér

Najnovšia Trieda E vo verzií kombi sa bude štandardne dodávať s dvomi displejmi, avšak ak vám to nestačí, k dispozícii bude aj Superscreen s tromi displejmi. Rovnako ako pri štandardnej triede E je zvyšok interiéru vybavený prvotriednou kožou a lesklými kovovými prvkami.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Ambient LED osvetlenie obklopuje palubnú dosku a spája ju so zvyškom interiéru. Voliteľný balík Active Ambient Lighting umožňuje meniť svetlá podľa rytmu hudby. Svetelný pás môže tiež zobrazovať vizuálne upozornenia z asistenčných systémov, aby vodiča varoval pred nebezpečenstvom.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Interiér Triedy E kombi ponúka 615 litrov batožinového priestoru v porovnaní s 586 litrami, ktoré ponúka Audi A6 Avant. Po sklopení zadných sedadiel do roviny sa tento priestor zväčší až na 1830 litrov. Plug-in hybridné modely ponúknu 460 litrov batožinového priestoru, ktorý sa pri sklopených zadných sedadlách zväčší na 1675 litrov.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Atraktívny zovňajšok

Mercedes Triedy E kombi okrem iného prichádza s vylepšeným dizajnom, s lesklým čiernym štýlom prevzatým z plne elektrického modelu EQS. Tento lesklý čierny ,, imidž” sa vyznačuje uhladenejšou líniou strechy, taktiež mriežka chladiča a predné svetlomety sú prepojené kontrastným panelom v čiernej farbe.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Zvyšok exteriéru nemusíme veľmi predstavovať, pretože je takmer na vlas rovnaký s exteriérom sedanu.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Prepracovaný infotainment

Rovnako ako v prípade sedanu aj kombi získava tretiu generáciu firemného informačno-zábavného systému MBUX s rozšírenou realitou, hlasovým asistentom a online streamovaním hudby. Voliteľná obrazovka Superscreen s troma displejmi je v podstate menšia verzia Hyperscreen obrazovky, ktorú používa Trieda S. Superscreen obrazovka rozširuje možnosti spolujazdca, ktorý môže počas jazdy streamovať videá a hry. Podľa Mercedesu je systém bezpečný vďaka technológii, ktorá bráni vodičovi vidieť dynamický obsah na obrazovke. Centrálna dotyková obrazovka ponúka množstvo aplikácií od tretích strán, vrátane TikToku, či Angry Birds. Vďaka sofistikovanému systému s umelou inteligenciou sa dokáže Mercedes Triedy E naučiť vodičove návyky a navrhnúť mu konkrétne funkcie, o ktorých si myslí, že by ich mohol použiť.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Čo je pod kapotou?

Rovnako ako sedan aj nové kombi Triedy E sa bude predávať s výberom stvor a šesťvalcových benzínových a naftových motorov, všetky so 48V mild-hybridnou technológiou. Výkon sa pohybuje v rozpätí od 194 do 375 koní a všetky motory sú štandardne spárované s 9-stupňovou automatickou prevodovkou. Od uvedenia na trh je k dispozícii aj plug-in hybridnú verziu s batériou s kapacitou 24,1 kWh, ktorá disponuje maximálnym dojazdom až 100 kilometrov na plne elektrický pohon.