Nový Mercedes CLE prichádza ako nástupca Triedy C a E vo verzií kupé a kabriolet

845
Zdroj: Mercedes-Benz

Horúca novinka od Mercedesu s názvom CLE prinesie kombináciu toho najlepšieho, čo v minulosti ponúkali dvojdverové verzie Triedy C a E

Mercedes-Benz prichádza s najnovším dvojdverovým počinom, Triedou CLE, ktorá nahrádza dva nedávno ukončené modely, dvojdverovú Triedu C a E. Mercedes CLE prichádza s elegantným dizajnom, dvojicou elektrifikovaných pohonných jednotiek a interiérom, ktorý si požičiava zo sedanov triedy C a E.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Štýlový zovňajšok

Pokiaľ ide o dizajn, nový Mercedes CLE zdieľa rovnaký dizajnový jazyk s Triedou C. Avšak detaily ako výraznejšie sklonený A-stĺpik, kratší predný previs a o niečo dlhší zadný previs plus väčšie podbehy kolies dodávajú dvojdverovému kupé odlišný vzhľad.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Karoséria sa vyznačuje hladkými, plynulými povrchmi, ktoré sú prerušované ostrými líniami na bokoch a tvarovanými nárazníkmi. 

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

V predu sa nachádzajú LED svetlomety a lichobežníková maska chladiča s drobnými trojcípymi hviezdami. V zadnej časti sa nachádzajú dvojdielne svetlá, ktoré sú navzájom prepojené tmavočerveným pásom.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

S dĺžkou 4850 mm je Mercedes CLE dlhší ako dvojdverová Trieda C a E.

 

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Prvotriedny interiér

Interiér Triedy CLE je takmer na vlas rovnaký so súčasnou generáciou Triedy C. Palubná doska zdieľa rovnaký dizajn a 12,3-palcový prístrojový panel, ktorému sekunduje 11,9-palcový displej.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Predné sedadlá s dizajnom, ktorý bol exkluzívne navrhnutý pre CLE, ponúkaju dva reproduktory Burmester na úrovni opierok hlavy, vyhrievanie a štvorsmernú bedrovú opierku. Tieto spomínané sedadlá sa odomykajú elegantnou slučkou umiestnenou na hornom okraji operadla, aby sa umožnil prístup k zadným sedadlám. Batožinový priestor je dimenzovaný na 420 litrov, čo je asi o 20 litrov menej ako ponúka BMW radu 4.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Pod kapotou nájdete šesťvalec aj naftu

Ponuka motorov pozostáva zo štyroch modelov s kombináciou pozdĺžne uložených štvorvalcov a jedného šesťvalca s pohonom zadných alebo všetkých štyroch kolies. Prvým v poradí je CLE200d s naftovým 2,0-litrovým štvorvalcom s výkonom 200 koní a pohonom zadnej nápravy. K nemu sa pridáva CL200 a CL300 s 2,0-litrovým benzínovým štvorvalcom s výkonom 204 koní a krútiacim momentom 320Nm, CLE300 ponúka výkon 258 koní a krútiaci moment 400Nm. Slabší z dvojice bude mať na výber pohon zadných alebo pohonom štyroch kolies, zatiaľ čo CLE300 bude dostupné iba s pohonom štyroch kolies 4Matic. Vrchol ponuky predstavuje CLE450 s 3,0-litrovým šesťvalcom s výkonom 375 koní a krútiacim momentom 500Nm, ktorý používa aj E450. Zrýchlenie modelu CLE450 z nuly na sto trvá 4,4 sekundy, maximálna rýchlosť je 250 km/h. Všetky modely sú štandardne vybavené 7-stupňovou prevodovkou a 48V mild-hybridnou technológiou.

 

Mrkni naše nové video: