Nový Jeep Grand Cherokee je tu! Už v základe má 297 koní a šialene krásny interiér

1617
Zdroj: Jeep

Jeep predstavil zbrusu novú generáciu modelu Grand Cherokee! Vzhľad podedil po svojom väčšom bráškovi s prívlastkom “L” a prináša úplne novú techniku. Predaje sa začínajú vo štvrtom štvrťroku 2021, no ak by ste túžili po plug-in hybridnom modeli 4xe, počkáte si až do začiatku roka 2022.

Zákazníci si môžu vybrať z niekoľkých úrovní výbavy: Laredo, Altitude, Limited, Overland, Trailhawk, Summit a Summit Reserve.

Zdroj: Jeep
Zdroj: Jeep

Tri motory

V novom Grand Cherokee sú k dispozícii tri pohonné jednotky a ani jedna z nich nie je slabá. Základnou voľbou je 3,6-litrový Pentastar V6 s výkonom 219 kilowattov (293 k) a krútiacim momentom 348 Nm. Kupujúci môžu upgradovať na 5,7-litrový osemvalcový motor s výkonom 267 kW (357 k) a 528 Nm, ktorý umožňuje ťahanie 3 265 kilogramov.

Zdroj: Jeep
Zdroj: Jeep

Novinkou je plug-in hybrid 4xe, ktorý je k dispozícii v stupňoch výbavy Limited, Trailhawk, Overland, Summit a Summit Reserve. Využíva elektricky podporovaný 2,0-litrový preplňovaný štvorvalec s celkovým výkonom 280 kW (375 k) a 637 Nm. 17-kilowatthodinová batéria poskytuje odhadovaný dojazd 40 kilometrov, pokiaľ ide výlučne o pohon na elektrickú energiu.

Zdroj: Jeep
Zdroj: Jeep

Pokiaľ ide o veľkosť, celková dĺžka Grand Cherokee je takmer o 29 centimetrov menšia ako pri modeli Grand Cherokee L s tromi radmi sedadiel, ktorý automobilka predstavila ako prvý z modelového radu. Rázvor je menší o 12,7 centimetra. Zväčšil sa tiež priestor pre posádku, ale aj batožinový priestor.

Zdroj: Jeep
Zdroj: Jeep

Stačí si vybrať

Ak plánujete často chodiť mimo cesty, potom je Trailhawk Grand Cherokee tým modelom, ktorý potrebujete. Dodáva sa so systémom vzduchového odpruženia Quadra-Lift so svetlou výškou až 28,7 cm a aktívnou prevodovkou Quadra-Drive II, ktorá obsahuje elektronicky riadený zadný diferenciál s obmedzeným preklzom. Má tiež systém odpojenia výkyvného ramena pre lepšie kĺbové spojenie odpruženia v skutočne drsných situáciách.

Zdroj: Jeep
Zdroj: Jeep

Hľadáte luxus? V tom prípade je tu verzia Summit Reserve, ktorá ponúka také fičurky, ako napríklad kožené čalúnenie Palermo a stereo reproduktor McIntosh s výkonom 950 W a 19 reproduktormi.

Zdroj: Jeep
Zdroj: Jeep

Nový Grand Cherokee môže byť vo vnútri poriadne vyspelý. K dispozícii je 10,1-palcový displej pre digitálny prístrojový panel a displej infotainmentu, ako aj dostupný 10,0-palcový head-up displej. Kupujúci môže navyše získať 10,25″ displej pred predným spolujazdcom.

Systém zábavy na zadných sedadlách má funkciu Amazon Fire TV, ktorá pasažierom umožňuje sledovať obsah Prime Video. Dokáže dokonca sťahovať videá – v prípade, že sa chystáte pozerať telku v divočine, do ktorej nepáchne ani 4G signál.

Mrkni naše nové video: