Nový Brabus 930 S je hybridná limuzína s brutálnym výkonom!

573
Zdroj: Brabus

Pripadá vám Mercedes Triedy S nudný? Toto si myslel aj nemecký úpravca Brabus, ktorý predstavil svoj najnovší počin s výkonom 930 koní!

Väčšine stačí 802 koní. Niekomu však „dosť“ nikdy nestačí. A pre takých je tu Brabus. Slávny nemecký úpravca predstavil model 930 S, založený na S63 E-Performance, ktorý, ako už názov napovedá, má výkon brutálnych 930 koní.

Zdroj: Brabus
Zdroj: Brabus

Agresívny dizajn exteriéru a interiéru

Vo vnútri aj vonku sú viac-menej obvyklé vizuálne vylepšenia spoločnosti Brabus. 

Zdroj: Brabus
Zdroj: Brabus

Nechýba veľké množstvo vizuálnych doplnkov z uhlíkových vlákien, špecifické odznaky, agresívna mriežka chladiča a obrovské 22-palcové kolesá Monoblock.

Zdroj: Brabus
Zdroj: Brabus

V interiéri nájdeme čalúnenie z tej najkvalitnejšej kože, kontrastné červené akcenty, obloženie z uhlíkových vlákien a športový volant so sploštenou spodnou časťou.

 

Zdroj: Brabus
Zdroj: Brabus

Výkon vám vyrazí dych

Brabus zvýšil výkon preplňovaného 4,0-litrového osemvalca zo 612 na 740 koní použitím väčších turbodúchadiel, nových výfukov a špecifického naladenia motora. Elektromotor umiestnený na zadnej náprave pridáva dodatočných 190 koní, vďaka čomu dosahuje Brabus 930 S neuveriteľných 930 koní a krútiaci moment 1400 Nm.

Zdroj: Brabus
Zdroj: Brabus

Napriek hmotnosti 2,6 tony zrýchli z nuly na stovku za 3,2 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 290 km/h. Brabus si za to všetko účtuje 405 000 eur.